خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 15:24:59
سرویس اقتصادی
علی‌لو در واکنش به تصمیم دولت برای کاهش 20 درصدی قیمت خودرو :

قیمت خودرو باید 50 درصدکاهش‌یابد/مردم در انتظاربرگشت قیمت‌به حالت اول‌نباشند

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در واکنش به تصمیم دولت برای کاهش ۱۵ تا ۲۰ درصدی قیمت خودرو گفت:قیمت خودرو باید بیش از این میزان کاهش یابد به طوریکه این کاهش قیمت باید حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد باشدو مردم انتظار برگشت قیمت‌ها به حالت اول را نداشته باشند.
قیمت خودرو باید 50 درصدکاهش‌یابد/مردم در انتظاربرگشت قیمت‌به حالت اول‌نباشند عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در واکنش به تصمیم دولت برای کاهش 15 تا 20 درصدی قیمت خودرو گفت:قیمت خودرو باید بیش از این میزان کاهش یابد به طوریکه این کاهش قیمت باید حدود 40 تا 50 درصد باشدو مردم انتظار برگشت قیمت‌ها به حالت اول را نداشته باشند. https://cdn.icana.ir/d/019/25916.jpg قیمت,خودرو,باید,50,درصدکاهش‌یابد/مردم,در,انتظاربرگشت,قیمت‌به,حالت,اول‌نباشند Icana

علی علی‌لو در گفت‌وگوبا خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، درباره تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور تصریح کرد: مهم‌ترین دستور کمیسیون صنایع و معادن مجلس در هفته آینده، تشکیل کمیته تحقیق و تفحص از خودروسازان خواهد بود.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از اظهاراتش با اشاره اینکه کاهش 15 تا 20 درصدی قیمت خودروهای داخلی جبران افزایش های اخیر در قیمت خودرو را نخواهد کرد، افزود: البته با توجه به تورم ناشی از افزایش نرخ ارز و همچنین تغییر مبنای قیمت گذاری از ارز مرجع 1226 به ارز مبادله ای با قیمت حدود 2500 ما هم انتظار بازگشت قیمت ها به حالت اول را نداریم.

وی در توضیح مطلب فوق ادامه داد: اما انتظار ما این است که قیمت ها بیش از حد معمول افزایش نیابد و همچنین مدیریت خودروسازان در شرایط فعلی چه تغییر وچه برنامه ای و چه تصمیمی دارند که خودرو به یکی از عوامل تورمی جامعه تبدیل نشود.

علی لو با بیان اینکه با توجه به رشد نرخ ارز افزایش 40 تا 50 درصد قیمت خودور قابل قبول بود اظهارداشت: اما قیمت خودرو در شرایط فعلی بالغ بر 100 درصد افزایش یافته است.

این نماینده مردم در مجلس در واکنش به تصمیم دولت برای کاهش 15 تا 20 درصدی قیمت خودرو اضافه کرد: قیمت خودرو باید بیش از این میزان کاهش یابد به طوری که این کاهش قیمت باید حدود 40 تا 50 درصد نسب به قیمت های فعلی باشد.

وی گفت: اخیرا مدیر یک شرکت خودروسازی اعلام کرده است که قیمت محصولات خود را یک تا سه میلیون تومان کاهش می‌دهد که این میزان کاهش اصلا منطقی نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درپایان درباره زمان تحقیق وتفحص از خودروسازان خاطرنشان کرد: کمیته تحقیق‌و تفحص از خودروسازان هفته آینده تشکیل می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet