پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 13:46:05
سرویس اجتماعی
ابوترابی با تکذیب خبر توقف طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور:

طرح ساماندهی تعطیلات برای تأمین نظر مراجع اصلاح می‌شود

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور در راستای منویات رهبر معظم انقلاب برای ساماندهی تعطیلات تدوین شده است، گفت: قرار است که جهت تأمین نظر علما و مراجع بخشی از این طرح اصلاح شود.
طرح ساماندهی تعطیلات برای تأمین نظر مراجع اصلاح می‌شود عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور در راستای منویات رهبر معظم انقلاب برای ساماندهی تعطیلات تدوین شده است، گفت: قرار است که جهت تأمین نظر علما و مراجع بخشی از این طرح اصلاح شود. https://cdn.icana.ir/d/019/26558.jpg طرح,ساماندهی,تعطیلات,برای,تأمین,نظر,مراجع,اصلاح,می‌شود Icana

ابوالفضل ابوترابی در گفت ‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، با تکذیب خبرهای مطرح شده مبنی‌ بر توقف طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور، گفت: بر اساس تصمیم‌گیری امضا کنندگان قرار است که جهت تأمین نظر علما و مراجع عالی کشور بخشی از این طرح اصلاح شود که این اصلاحات بیشتر مربوط به تعطیلات مذهبی است.

نماینده مردم نجف‌آباد، تیران و کرون در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور در جهت منویات رهبر معظم انقلاب برای ساماندهی تعطیلات تدوین شده است، افزود:‌ هم‌اکنون تعطیلات ایران 21 درصد بر هزینه‌های تولید محصولات می‌افزاید که این موضوع رقابت‌پذیری جهانی را کاهش داده است.

وی با تأکید بر اینکه به طور حتم یکی از موانع کسب و کار در کشور وجود تعطیلات بی‌مورد است، تصریح کرد: یک سوم ادارات کشور پنجشنبه‌‌ها و جمعه‌ها را تعطیل می‌کنند که به همین دلیل بیشترین روزهای تعطیل را دارند این در حالی است که دو سوم ایرانی‌ها کمترین تعطیلات را در مقایسه با کارمندان دولتی دارند.

ابوترابی با بیان اینکه یک سوم ایرانی‌ها به نسبت جهان بیشترین تعطیلات را دارند، گفت: این تعطیلات چهار برابر تعطیلات دنیا است،از این‌رو باید به‌علت تأثیر منفی تعطیلات، این موضوع ساماندهی شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با اعلام اینکه موضوع توقف طرح ساماندهی تعطیلات رسمی واقعیت ندارد، گفت: در این طرح موضوع پیرامون ساماندهی تعطیلات است از این‌رو خیلی بر روی کاهش تعطیلات کشور اصرار نداریم.

لازم به ذکر است که بر اساس طرح ساماندهی تعطیلات رسمی کشور قرار بود که روز 29 اسفند، روز ملی شدن صنعت نفت، یک روز از تعطیلات رسمی عید نوروز، 12 فروردین‌ماه روز جمهوی اسلامی ایران ، 15 خردادماه و تعطیلی شهادت امام رضا (ع) به‌جزء مشهد و شهادت حضرت زهرا (س) و امام جعفرصادق (ع) به‌جزء قم از فهرست تعطیلات کشور خارج شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet