پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/18 08:35:36
سرویس اقتصادی
سلطانی در واکنش به راه اندازی بورس انرژی:

رفتارهای سلیقه ای مسئولان راه اندازی بورس انرژی را ناموفق خواهد کرد

عضو کمیسیون انرژی مجلس در واکنش به راه اندازی بورس انرژی تا چند روز آینده گفت: متاسفانه با عدم کار کارشناسی صحیح و سلیقه‌ای رفتار کردن مسئولین ذیربط در برخی مسائل بویژه در راه اندازی بورس انرژی، نمی‌توان در شرایط کنونی انتظار داشت که موفقیتی در این مورد حاصل شود.
رفتارهای سلیقه ای مسئولان راه اندازی بورس انرژی را ناموفق خواهد کرد عضو کمیسیون انرژی مجلس در واکنش به راه اندازی بورس انرژی تا چند روز آینده گفت: متاسفانه با عدم کار کارشناسی صحیح و سلیقه‌ای رفتار کردن مسئولین ذیربط در برخی مسائل بویژه در راه اندازی بورس انرژی، نمی‌توان در شرایط کنونی انتظار داشت که موفقیتی در این مورد حاصل شود. https://cdn.icana.ir/d/019/21721.jpg رفتارهای,سلیقه,ای,مسئولان,راه,اندازی,بورس,انرژی,را,ناموفق,خواهد,کرد Icana

امیرعباس سلطانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه راه اندازی بورس انرژی در حال حاضر یک آزمایش و خطا است، گفت: با مدیریت صحیح و کارآمد و رعایت همه جوانب می‌توان اذعان کرد که ایجاد و راه اندازی بورس انرژی حرکتی مثبت و سازنده قلمداد می‌شود.

 نماینده مردم بروجن در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بورس انرژی می‌تواند راه کار مناسبی برای صرفه جویی در مسائل انرژی کشور باشد، افزود: با تقویت بورس انرژی و برطرف کردن معایب آن می‌توان انتظار صرفه جویی را در بخش انرژی کشور شاهد بود، اما در این مورد تردیدهای بسیاری وجود دارد.

وی با انتقاد از این موضوع که قرار بود در ابتدا بورس انرژی با معامله برق آغاز شود اما این امر انجام نشده است، تصریح کرد: متاسفانه با بی‌مدیریتی، عدم کار کارشناسی صحیح و سلیقه‌ای رفتار کردن مسئولین ذیربط در برخی مسائل بویژه در بورس انرژی، این بورس که قرار بود ابتدا با معامله برق آغاز شود تا به حال محقق نشده، که جای تأمل دارد.

 عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطر نشان کرد: ایجاد بورس انرژی می‌تواند راه کار مفیدی برای صنایع انرژی‌بر کشور باشد، اما بدون کار کارشناسی دقیق و مدیریت صحیح در این مورد نمی‌توان در شرایط کنونی انتظار داشت که موفقیتی در این مورد حاصل شود و بیشتر باید اذعان کرد مسئولین با راه اندازی بازار بورس انرژی تنها قصد انجام فعالیتی را داشته که نمی‌توان آنرا مفید قلمداد کرد.

 در این مورد مدیرعامل بورس از افتتاح رسمی بورس انرژی در روز شنبه 19 اسفند ماه، با دو محصول ذغال سنگ و قطران خبر داده، اما این در حالی است که قرار بود بورس انرژی معاملات خود با برق آغاز کند، که این امر به دلیل مشکل تامین نقدینگی توسط وزارت نیرو تا به حال انجام نشده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet