پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 14:24:16
سرویس دیگر رسانه‌ها_
طلا تشریح کرد:

هیئت نظارت مقدمات انتخابات شوراها را فراهم کرد

عضو هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراها به تشریح اقدامات این هیئت برای برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی پرداخت.
هیئت نظارت مقدمات انتخابات شوراها را فراهم کرد عضو هیئت عالی نظارت بر انتخابات شوراها به تشریح اقدامات این هیئت برای برگزاری انتخابات شوراهای اسلامی پرداخت. https://cdn.icana.ir/d/019/25915.jpg هیئت,نظارت,مقدمات,انتخابات,شوراها,را,فراهم,کرد Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حسین طلا نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نحوه انتخاب هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها و برنامه‌‌های آن،به فارس گفت:مجلس هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها را متشکل از 3 نفر از کمیسیون شوراها و 2 نفر از کمیسیون اصل 90 را تشکیل می‌دهد که در نهایت با رأی‌گیری در صحن مجلس، هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات شوراها تشکیل می‌شود که در حال حاضر نیز این هیئت تشکیل شده است.
وی با بیان اینکه مجامع نمایندگان استان 3 نفر را به عنوان هیئت‌های عالی نظارت بر استان معرفی می‌کنند، افزود: در حال حاظر آقایان بذرپاش، نکو و بنده 3 عضو هیئت عالی نظارت در استان تهران هستیم که انتخاب شده‌ایم و کارهای مربوطه در این زمینه را آغاز کرده‌ایم.
نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه ستاد هیئت عالی نظارت بر انتخابات شورای شهر استان تهران تشکیل شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر پیشنهادات بخش‌های مختلف برای هیئت‌های عالی نظارت شهرستان‌ها جمع‌آوری و تاکنون نیز هیئت‌های عالی نظارت حدود 17 شهرستان تشکیل شده است.

طلا با بیان اینکه در حال حاضر حکم‌های هیئت‌های عالی نظارت 8 شهرستان صادر شده است، تصریح کرد: حکم‌های 2 شهرستان دیگر نیز احتمالا اوایل هفته آینده مشخص و صادر خواهد شد.

وی با بیان اینکه چینش‌ها در مناطق و شهرستان‌های استان تهران در حال انجام است، ادامه داد: تقریبا ستادهای نظارت در استان تهران تشکیل و در حال انتخاب ناظران هستیم و در مرحله بعد آموزش‌های لازم در این زمینه صورت خواهد گرفت.

نماینده تهران با بیان اینکه هیئت‌های نظارت در تمام استان‌ها مشخص شده ‌است، بیان داشت: عمده هیئت‌های نظارت شهرستان‌های استان‌ها تشکیل شده‌ است و تشکیل هیئت‌های بخش‌ها در حال انجام است.

طلا اضافه کرد: در حال حاضر 5 نفر در هیئت مرکزی نظارت انتخابات، 3 نفر در هیئت نظارت استانی، 5 نفر نیز در هیئت‌های نظارتی شهرستانی و 3 نفر نیز عضو هیئت‌های نظارت بخش‌ها هستند که وظیفه هیئت‌های نظارتی بخش‌ها نظارت بر بررسی ثبت‌نام و صلاحیت داوطلبان شوراهای اسلامی روستاها است.

نایب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نظر نهایی هیئت‌های اجرایی بخشی با تأیید هیئت‌های نظارت بخش صورت می‌گیرد، گفت: چنانچه داوطلبی اعتراض داشته باشد، می‌تواند برای تجدیدنظر به هیئت‌های نظارتی شهرستان مراجعه کند تا بررسی‌های لازم در آنجا صورت پذیرد.

طلا در پایان با بیان اینکه صلاحیت داوطلبان شورای اسلامی شهر با تأیید هیئت نظارت شهرستان تأیید می‌شود، یادآور شد: چنانچه داوطلبان شوراهای شهر نیز نسبت به بررسی صلاحیت خود اعتراض داشته باشد، هیئت‌ عالی نظارت استان‌ها وظیفه تجدیدنظر مجدد را دارند و بعد از آنکه هیئت‌های نظارت که وظیفه‌شان علی‌القاعده نظارت بر حسن اجراست، بعد از اجرای نظارت بر شمارش و اخذ شکایات و بررسی آن، در نهایت نتیجه نهایی را اعلام می‌کنند./

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet