پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/19 09:51:39
سرویس اقتصادی
لاهوتی با انتقاد از روند کند خصوصی سازی در کشور:دولت خصوصی‌سازی واقعی را اجرا نکرد

خصوصی سازی لاکپشتی

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از روند کند خصوصی سازی در کشور گفت: درشرایط کنونی اقتصاد راهی جز خصوصی سازی در کشور وجود ندارد اما باور بسیاری از مسئولین به بخش خصوصی به عنوان یک عامل مهم اقتصادی نگاه قوی و دقیقی نبوده است.
خصوصی سازی لاکپشتی سخنگوی کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از روند کند خصوصی سازی در کشور گفت: درشرایط کنونی اقتصاد راهی جز خصوصی سازی در کشور وجود ندارد اما باور بسیاری از مسئولین به بخش خصوصی به عنوان یک عامل مهم اقتصادی نگاه قوی و دقیقی نبوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/9972.jpg خصوصی,سازی,لاکپشتی Icana

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه راهی جز خصوصی سازی در کشور وجود ندارد، گفت: درشرایط کنونی راهی جز خصوصی سازی در کشور وجود ندارد اما باور بسیاری از مسئولین به بخش خصوصی به عنوان یک عامل مهم اقتصادی نگاه قوی و دقیقی نبوده است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان این مورد که دولت در مورد واگذاری اصل 44 قانون اساسی موفق عمل نکرده است، افزود: با توجه با اینکه دولت در ماه‌های پایانی عمر خود قرار دارد باید اذعان کرد که در مورد واگذاری‌های اصل 44 قانون اساسی و خصوصی سازی در کشور فعالیت بیشتری انجام شد، اما خصوصی سازی به معنی واقعی در کشور صورت نگرفته است.

وی با اشاره به این که خصوصی سازی واقعی در کشور تنها 6 درصد بوده است، اظهار داشت: در بیشتر واگذاری سهام‌ها به افراد و نهادهای مختلف، سهام داران و خریداران سهام هیچ نقشی نداشته و باید اذعان داشت در حال حاضر تنها 6 درصد خصوصی سازی در کشور نهایی شده است.

لاهوتی تصریح کرد: خصوصی سازی و اجرای اصل 44 قانون اساسی باید در بیشتر بخش‌های عمرانی کشور انجام شود، لذا در این مورد تمامی مسئولین کشور باید قوی‌تر و جامع‌تر عمل کنند.

سخنگوی کمیسیون عمران مجلس، ایجاد شرکت‌های شبه دولتی را با خصوصی سازی متفاوت دانست و خاطر نشان کرد: خصوصی سازی باید در فرهنگ اقتصادی کشورمان نهادینه شود، چراکه با اقدامات شبه دولتی به جای خصوصی سازی و عدم حمایت از این بخش نه‌‌تنها به جایی نخواهیم رسید، بلکه در آینده نیز با مشکلات عدیده‌ای مواجه خواهیم شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet