پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/18 11:46:00
سرویس اقتصادی
دامادی در واکنش به پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن:

افزایش تسهیلات، داروی قطعی بازار مسکن نیست

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مشکل فعلی بخش مسکن فقط کم بودن میزان تسهیلات خرید خانه نیست، گفت: اگر افزایش تسهیلات خرید مسکن بدون کارشناسی باشد، حجم نقدینگی بالا می رود و قیمت مسکن به شکل لجام گسیخته ای افزایش می یابد.
افزایش تسهیلات، داروی قطعی بازار مسکن نیست عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه مشکل فعلی بخش مسکن فقط کم بودن میزان تسهیلات خرید خانه نیست، گفت: اگر افزایش تسهیلات خرید مسکن بدون کارشناسی باشد، حجم نقدینگی بالا می رود و قیمت مسکن به شکل لجام گسیخته ای افزایش می یابد. https://cdn.icana.ir/d/019/20653.jpg افزایش,تسهیلات،,داروی,قطعی,بازار,مسکن,نیست Icana

محمد دامادی درگفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به پیشنهاد افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن در قالب بسته سیاستی نظارتی بانک مرکزی اظهار داشت: افزایش  سقف تسهیلات خرید مسکن می تواند به نفع آن دسته از افرادی باشد که توان خرید خانه را ندارند اما این تنها یک قطعه از پازل بازار مسکن است و اگر در کنار رشد میزان تسهیلات خرید مسکن، تورم موجود کنترل نشود، بازار مسکن با تلاطم و آشفتگی بیشتری مواجه خواهد شد.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مشکل فعلی بخش مسکن فقط کم بودن میزان تسهیلات خرید خانه نیست،تصریح کرد: متاسفانه مشکلات دیگری در بازار مسکن وجود دارد که روی هم تلنبار شده و موجب می شود قیمت مسکن از کنترل دولت خارج شود.

وی با بیان اینکه دولت پیش از افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن باید تمام شرایط را در نظر بگیرد، افزود: اگر دولت پیش از افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن کار کارشناسی انجام ندهد، دوباره در این میان بازار دلالی رونق می گیرد و دولت نمی تواند به اهداف مدنظر خود از این اقدام دست بیابد.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه مسایل اقتصادی همانند یک پازل در کنار یکدیگر معنی پیدا می کند، گفت: اگر افزایش سقف تسهیلات خرید مسکن در فضای نابسامانی رخ دهد و تورم موجود در بازار مسکن کنترل نشود، نه تنها این وام به افرادی که نیازمند به آن هستند تعلق نمی گیرد بلکه به پدیده دلالی نیز دامن می زند و از خانه دار شدن افراد واجد شرایط جلوگیری می کند./

پایان پیام    

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet