پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/10 10:40:00
سرویس سیاسی
نقوی حسینی:

بازگشت غرب به میز مذاکره بی‌اثر بودن تحریم‌ها را ثابت کرد

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بی‌برنامگی غربی‌ها در طول مذاکرات هسته‌ای پیشین، گفت: امیدوارم نشست بعدی آلماتی، به سمت لغو تحریم‌ها برود.
بازگشت غرب به میز مذاکره بی‌اثر بودن تحریم‌ها را ثابت کرد سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به بی‌برنامگی غربی‌ها در طول مذاکرات هسته‌ای پیشین، گفت: امیدوارم نشست بعدی آلماتی، به سمت لغو تحریم‌ها برود. https://cdn.icana.ir/d/019/12845.jpg بازگشت,غرب,به,میز,مذاکره,بی‌اثر,بودن,تحریم‌ها,را,ثابت,کرد Icana

سید حسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به یک سال مذاکرات فشرده ایران با گروه 1+5 که با نشست ترکیه آغاز شد، بعد در عراق و سپس در روسیه و قزاقستان ادامه یافت، گفت: این مذاکرات ابتدا با یک بی‌برنامگی از طرف 1+5 شروع شد‌ ولی آنها در نشست‌های بعدی وقتی مقاومت منطقی ایران را دیدند مجبور شدند تا پیشنهادات جمهوری اسلامی را مورد توجه قرار دهند.
نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه در طول مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه 1+5، حقوق هسته‌ای ایران به نوعی به رسمیت شناخته و حتی غنی‌سازی تا پنج درصد هسته‌ای ایران هم از طرف 1+5 پذیرفته شد، افزود: نهایتا در این مذاکرات مشخص شد که غربی‌ها فقط با غنی‌سازی بیست درصد ایران موافق نیستند.
وی با یادآوری موفقیت‌های خوبی بود که ایران در طول مذاکرات هسته‌ای خود به دست آورد، ادامه داد: با این حال غربی‌ها همواره سعی کرده‌اند در کنار مذاکرات، از ابزار تهدید، تحریم و فشار استفاده و ایران را مجبور به عقب‌نشینی کنند.
عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس یادآور شد: با وجود همه این فشارها، جمهوری اسلامی هم در مقابله با تهدیدها، تحریم‌ها و فشارها به خوبی ایستادگی کرد و هم با تأکید بر لزوم احقاق حقوق حقه ملت ایران، ‌به غربی‌ها اثبات کرد که به هیچ وجه تحت تأثیر تحریم‌ها و فشارها، از مواضع اصولی خود و حقوق هسته‌ای ملت ایران عقب‌نشینی نخواهد کرد.
وی با بیان اینکه تحریم‌ها، کوچک‌ترین تزلزلی در اراده ملت ایران نداشته است، تصریح کرد: به دلیل همین ایستادگی ملت ایران بود که ما و 1+5 در نشست اول آلماتی توانستیم تا حدودی به واقعیت‌ها نزدیک شویم و امیدوارم در نشست بعدی نیز غربی‌ها با توجه به درک این واقعیت‌ها، به سمت لغو تحریم‌ها بروند.
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: غربی‌ها باید در مذاکرات آتی ایران با 1+5، به سمت برداشتن گام‌های عملی رفته، عقلایی عمل کرده و زمینه برقراری تفاهم با طرف مقابل را فراهم کنند؛ چون برای آنها ثبات شده که تهدید و تحریم اثری نداشته است./
پایان پیام
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet