پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 16:33:00
سرویس سیاسی
بروجردی در دیدار با گروه پارلمانی کرواسی تأکید کرد:

تقویت همکاری‌ها و گسترش ارتباطات ایران و کرواسی

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی کرواسی و ایران، بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های دو کشور در جهت گسترش مناسبات تأکید کرد.
تقویت همکاری‌ها و گسترش ارتباطات ایران و کرواسی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در دیدار با رئیس و اعضای گروه دوستی پارلمانی کرواسی و ایران، بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های دو کشور در جهت گسترش مناسبات تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/36108.jpg تقویت,همکاری‌ها,و,گسترش,ارتباطات,ایران,و,کرواسی Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، ملادن نو‌واک رئیس گروه دوستی پارلمانی کرواسی و ایران ظهر امروز (چهارشنبه 16 اسفند) با علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

بروجردی در این دیدار با اشاره به سابقه خوب روابط دوستانه جمهوری اسلامی ایران و کرواسی، بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های فراوان دو کشور در جهت گسترش مناسبات تأکید کرد و افزود: باید با مساعی مشترک از ظرفیت‌ها و فرصت‌های پیش رو برای تقویت همکاری‌ها و گسترش ارتباطات دو کشور استفاده کرد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی با مهم خواندن نقش همکاری‌های پارلمانی در ارتقاء سطح روابط کشورها گفت: گسترش مناسبات ایران و کرواسی در تمامی عرصه‌ها به ویژه مناسبات پارلمانی در شناخت بیشتر دو ملت از یکدیگر و تقویت ارتباطات دوستانه دو کشور نقش مؤثری دارد از این رو ما به عنوان نمایندگان مجلس شورای اسلامی از توسعه مناسبات دوستانه در همه عرصه‌ها به ویژه همکاری‌های پارلمانی حمایت می‌کنیم.

وی با اشاره به وجود بسترهای مناسب برای توسعه مراودات سیاسی، اقتصادی و فرهنگی میان ایران و کرواسی، خواستار توجه بیشتر به توسعه ارتباطات در حوزه‌های مذکور شد.

بروجردی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بحران‌های اخیر در منطقه خاورمیانه، دفاع و حمایت از صلح و امنیت در منطقه را از اهداف اصولی جمهوری اسلامی ایران بر شمرد و بر ضرورت توقف آتش‌افروزی آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای این کشور تأکید کرد.

ملادن نوواک رئیس گروه دوستی پارلمانی کرواسی و ایران نیز در ادامه این دیدار با ابراز خرسندی از سفر به ایران و دیدار با تنی چند از مقامات و مسئولان کشورمان، از علاقه‌مندی نمایندگان مجلس کرواسی برای توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران خبر داد.

وی با قدردانی از نقش ایران در کمک به کاهش بحران در منطقه، بر لزوم استفاده از راه‌های مسالمت‌آمیز در حل مناقشات منطقه‌ای و بین‌المللی به ویژه در رابطه با بحران سوریه تأکید کرد.

رئیس گروه دوستی پارلمانی کرواسی و ایران در بخشی از سخنان خود با اشاره به تمدن کهن و فرهنگ غنی ایران، گفت: ایران نقش و مسئولیت زیادی در برقراری ثبات و آرامش در منطقه و جهان دارد.

وی تصریح کرد: یک تمدن چند هزار ساله را نمی‌توان از صحنه سیاسی جهان حذف نمود.

ملادن نوواک در پایان ضمن ابراز علاقه نسبت به گسترش همکاری‌های همه‌جانبه دو کشور بر ضرورت تقویت همکاری‌های پارلمانی تأکید کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet