پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 16:14:22
سرویس دیگر رسانه‌ها_
احمدی:

اظهارات آمریکایی‌ها درباره ایران از لابی صهیونیستی نشات می‌گیرد

رییس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارات معاون رییس‌جمهور آمریکا مبنی بر وجود گزینه نظامی در مورد پرونده هسته‌یی ایران را نشات گرفته از لابی صهیونیست‌ها عنوان کرد.
اظهارات آمریکایی‌ها درباره ایران از لابی صهیونیستی نشات می‌گیرد رییس کمیته سیاست خارجی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهارات معاون رییس‌جمهور آمریکا مبنی بر وجود گزینه نظامی در مورد پرونده هسته‌یی ایران را نشات گرفته از لابی صهیونیست‌ها عنوان کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/20780.jpg اظهارات,آمریکایی‌ها,درباره,ایران,از,لابی,صهیونیستی,نشات,می‌گیرد Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛حجت‌الاسلام وحید احمدی با اشاره به اظهارنظر اخیر جوبایدن، معاون رییس‌جمهور آمریکا در خصوص مذاکرات هسته‌یی ایران و گروه 1+5 و به دنبال آن تکرار ادعای وجود گزینه نظامی در مورد این پرونده،به ایسنا گفت: آمریکا با خصلت و خوی استکباری به دنبال تحمیل حرف، ایده و اراده خود بر دیگر جوامع و کشورها است و طبیعتا این نوع اظهارنظرها نیز از این خصلت نشات می گیرد.

وی در ادامه یادآور شد:از طرف دیگر جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب اسلامی تکلیف خود را با چنین رویکردهایی روشن کرده است و با اتخاذ سیاست مستقل به دنیا این موضوع را اعلام کرده که حاضر به پذیرفتن دیکته دیگران نیست. طبیعتا این تقابل دیدگاه به رویارویی و مبارزه جمهوری اسلامی در سال‌های بعد از پیروزی انقلاب اسلامی منجر شده است.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه غربی‌ها به خصوص آمریکایی‌ها از توانمندی‌های ایران برای ورود به کشورهای خودکفا در زمینه انرژی صلح ‌آمیز هسته‌یی بدون اتکا به هیچ قدرتی ناراحت هستند، گفت: جمهوری اسلامی با وجود تمامی این فشارها و با اعتقاد به توانمندی‌های خود برای اولین بار توانست به باشگاه هسته‌یی ورود پیدا کند؛ آن هم به نحوی که کوچک‌ترین انحرافی به مباحث نظامی نداشته است.
احمدی با بیان اینکه غربی‌ها به خصوص آمریکایی‌ها تاکنون در تمامی مذاکرات سیاست عناد و دشمنی با مردم و نظام جمهوری اسلامی را در پیش گرفته‌اند، گفت: غربی‌ها به تحریک صهیونیست‌ها با سیاست عناد و دشمنی با مردم ایران در مذاکرت حرکت کرده‌اند و هر جا که توانسته‌اند موضوع تهدیدات را در ابعاد مختلف مطرح کرده‌اند. هرگاه نیز که فضا را برای تهدیدات مناسب ندیدند مجددا مذاکره و گفت‌وگو را طرح نموده‌اند که این یعنی سیاست چماق و هویج.
وی با اشاره به مذاکرات آلماتی گفت: تفاوت مذاکرات آلماتی با سایر مذاکرات ایران و 1+5 در این است که در این دوره از مذاکرات برای انجام دو نشست در آینده یعنی نشست کارشناسی در استانبول و نشست گروه 1+5 با ایران در آلماتی در ابتدای سال آینده توافق کرده‌اند.
نماینده مردم ادامه داد: از طرف دیگر غربی‌ها در این دوره از مذاکرات برخی ادعاهای خود را دیگر تکرار نکردند و به همین دلیل خروجی نشست بیان دستاوردهای مثبت از این دوره از مذاکرات بود اما در همین حین دیده شد که برخی از سناتورهای دموکرات و جمهوریخواه در آمریکا به دنبال جمع‌آوری امضا برای طرحی هستند تا اگر به زعم آنها روزی اسرائیل به جمهوری اسلامی حمله کرد آمریکایی‌ها موظف باشند در کنار صهیونیست‌ها قرار گیرند.
احمدی خاطرنشان کرد: این رویکرد مصداق بارز استمرار سیاست چماق و هویج است. این در حالی است که جمهوری اسلامی همواره بر این موضوع تاکید کرده که برای انجام مذاکرات آمادگی دارد و حتی بسته‌ای را برای حل مشکلات نیز ارائه کرد، بسته‌ای که به گفته اعضای گروه 1+5 می‌تواند مورد توجه قرار گیرد.
وی در ادامه به تحلیلی از مذاکرات آلماتی پرداخت و توضیح داد: به نظر بنده باید نمود عملی و بیرونی مذاکرات را مورد بررسی قرار داد یعنی اگر گفته می‌شود که لحن این دوره از مذاکرات مثبت است باید اراده غربی‌ها برای حل مشکل نیز دیده شود در واقع زمانی گفته‌های طرف‌های مذاکره به واقعیت نزدیک می‌شود که آنها دست از عناد، لجاجت و خصومت با ایران بردارند.
احمدی تاکید کرد: عباراتی همچون گزینه‌های روی میز و یا گزینه‌های در دست بررسی عباراتی است که همواره در طول 34 سال گذشته استفاده شده است و غربی‌ها با استفاده از این عبارات از هر کاری علیه ایران مضایقه نکرده‌اند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: حمله نظامی در طبس، حمایت از صدام، فرد دیوانه‌ای که هشت سال جنگ را علیه ایران راه انداخت و تمام دنیا با او همراه بودند، مبارزات در مجامع بین‌المللی، حمایت از گروه‌های تروریستی و تحریم‌ها همه اقدامات غربی‌ها به خصوص آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها علیه جمهوری اسلامی است؛ پس اینکه مجددا می‌گویند گزینه نظامی روی میز است موضوع جدیدی نیست.
وی ادامه داد: با این تعابیر تنها صحبت جدید معاون رییس‌جمهور آمریکا را اینگونه می‌توان تعبیر کرد که این صحبت‌ها بعد از نشست صهیونیست‌ها در آمریکا ظهور و بروز پیدا کرده است؛ در واقع لابی صهیونیستی در نشست اخیر خود یکی از مسائل محوری‌اش را موضوع هسته‌یی ایران قرار داده بود که طبیعتا این نوع اظهارنظرها نمود تاثیرات این نشست است.
احمدی تاکید کرد که جمهوری اسلامی در طول 34 سال انقلاب ثابت کرده است که اینگونه تهدیدات نمی‌تواند بر اراده‌اش برای استفاده از دانش صلح‌آمیز هسته‌یی کوچک‌ترین خللی وارد کند.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet