پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 16:24:11
سرویس دیگر رسانه‌ها_
سبحانی فرد:

حمایت از تولید ملی رضایت‌بخش نیست

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس حمایت از تولید ملی را رضایت‌بخش ندانست و تداوم این بی‌توجهی را موجب وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصادی کشور دانست.
حمایت از تولید ملی رضایت‌بخش نیست عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس حمایت از تولید ملی را رضایت‌بخش ندانست و تداوم این بی‌توجهی را موجب وخیم‌تر شدن اوضاع اقتصادی کشور دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/17952.jpg حمایت,از,تولید,ملی,رضایت‌بخش,نیست Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛رمضانعلی سبحانی‌فردبه ایسنا گفت:ارسال با تاخیر لایحه بودجه سال 1391، موجب تصویب این بودجه در خرداد ماه و ابلاغ آن در شهریور ماه سال جاری شد؛ به همین دلیل اقدام موثری از سوی دستگاه‌های اجرایی برای عمل به فرمایش مقام معظم رهبری برای حمایت اجرایی از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی انجام نشد.

نماینده مردم سبزوار حرکت در راستای شعار سال جاری توسط دستگاه‌ها را تا حد شعار دانست و افزود: حمایت از تولید ملی رضایت‌بخش نیست. چرا که قرار بر اختصاص 20 درصد از منابع صندوق توسعه ملی به بخش‌های صنایع و کشاورزی و پرداخت معادل ریالی 3 میلیارد و 500 میلیون دلار تسهیلات به بخش‌های تولیدی بود ولی آنچه که اجرا شد اصلا قابل قیاس با آنچه که باید انجام می‌شد، نیست.

وی سنجش میزان حمایت از تولید ملی را فاقد «شاخص» دانست و افزود: هیچ شاخصی برای سنجش میزان حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه‌ ایرانی وجود ندارد؛ مگر این که میزان تخصص بودجه 1391 را ارزیابی کرد تا مشخص شود چه میزان از شعار سال جاری تحقق یافته است.
رییس کمیته آی‌تی کمیسیون صنایع و معادن مجلس در عین حال گلایه‌مندی صنعتگران و تولید کنندگان از میزان تامین سرمایه‌ در گردش و پرداخت تسهیلات بانکی را از جمله معیارهایی برشمرد که می‌توان درصد نارضایتی فعالان بخش خصوصی را سنجید.
سبحانی‌فرد خواستار تداوم اجرای سیاست‌ حمایت از تولید ملی، کار و سرمایه ایرانی در سال 1392 شد و افزود: در سال حمایت از تولید ملی فقط شش ماه به این موضوع پرداخته شد که این شش ماه هم رضایت‌بخش نیست از اینرو ضروری است که حمایت از تولید ملی در سال آینده که تشدید تحریم‌های اقتصادی تداوم خواهد یافت، ادامه یابد.
نماینده مردم سبزوار کندتر شدن آهنگ رشد بخش‌های صنعت و کشاورزی را موجب افزایش مشکلات کشور دانست و افزود: اگر حرکت بخش‌های اقتصادی به ویژه بخش‌های صنعت و کشاورزی از چیزی که هست کندتر شود مشکلات کشور چند برابر می‌شود. برای کاهش وابستگی به کشورهای خارجی، استقلال اقتصادی کشور و مقاوم‌تر شدن در برابر تحریم‌ها چاره‌ای جز تقویت بخش‌های صنعت، معدن و کشاروزی نیست.

 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet