پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 16:29:58
سرویس دیگر رسانه‌ها_
ندیمی:

دولت می‌تواند از نوسانات بازار جلوگیری کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:مشخص کردن عدد برای سکه اثرات منفی دارد، چرا که دولت سطحی را در نظر گرفته که تابع بازار است و این برای دولت‌ چندان مناسب نیست به دلیل این که دولتی که اقتصاد را دراختیار دارد خود تابع بازار است.
دولت می‌تواند از نوسانات بازار جلوگیری کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:مشخص کردن عدد برای سکه اثرات منفی دارد، چرا که دولت سطحی را در نظر گرفته که تابع بازار است و این برای دولت‌ چندان مناسب نیست به دلیل این که دولتی که اقتصاد را دراختیار دارد خود تابع بازار است. https://cdn.icana.ir/d/019/14944.jpg دولت,می‌تواند,از,نوسانات,بازار,جلوگیری,کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ایرج ندیمی در رابطه با ترزیق سکه در بازار به ایلنا گفت:گفت: بخشی از مطالبات ایران از خارج، امروز تبدیل به طلا شده و این اتفاق مثبت است. چرا که ما در این زمینه پشتوانه خوبی در اختیار داریم.

وی در ادامه افزود:مشخص کردن عدد برای سکه اثرات منفی دارد،  چرا که دولت سطحی را در نظر گرفته که تابع بازار است و این برای دولت‌ها چندان مناسب نیست به دلیل این که دولتی که اقتصاد را دراختیار دارد خود تابع بازار است.
عضوکمیسیون اقتصادی مجلس گفت:این امر از یک جهت برای دولت مثبت به شمار رود،چرا که می‌تواند از نوسانات حداکثری جلوگیری کند.
ندیمی بیان کرد:موضوع طلا و ارز در ایران موضوع نیاز آنی نیست،بلکه بخش عمده خرید سکه و طلا سرمایه ای است و مردم پول‌های بسیاری در اختیار دارند. ولی به دلیل این که ارزش پولهایشان پایین نیاید به دنبال خریداری کردن ارز دلار، مسکن گرایش پیدا می کنند.
نماینده مردم لاهیجان درمجلس گفت:تا زمانی که مدیریت نقدینگی در کشور وجود نداشته باشد،چنین چیزهایی با هر ترزیق به بازار حباب موجودشان شکستنی نیست چراکه که مردم تا زمانی که پول در اختیار دارند پولشان نصف نشود به این سمت خرید ماشین مسکن ارز طلا و دیگر اقسام.گرایش خواهند یافت.
عضوکمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد:طلا خروجی سیل نقدینگی درایران است./
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet