پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/16 16:39:11
سرویس دیگر رسانه‌ها_
قادری:

سال 91 سال سختی برای تولیدکنندگان بود

سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی اصل ۴۴ قانون اساسی در ارزیابی عملکرد نهادهای مختلف در سال تولید ملی، گفت که علیرغم تلاش‌های انجام شده سال ۹۱ سال سختی برای تولیدکنندگان بوده است.
سال 91 سال سختی برای تولیدکنندگان بود سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی اصل 44 قانون اساسی در ارزیابی عملکرد نهادهای مختلف در سال تولید ملی، گفت که علیرغم تلاش‌های انجام شده سال 91 سال سختی برای تولیدکنندگان بوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/277.jpg سال,91,سال,سختی,برای,تولیدکنندگان,بود Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛جعفر قادری به ایسنا گفت:به نظر می‌رسد علیرغم تاکیدات رهبری و نامگذاری امسال به نام سال تولید ملی و تلاش‌های انجام شده و حرکت‌های معدود صورت گرفته به دلایل مختلفی از جمله فشارها و تحریم‌هایی که متوجه کشور بود، سال سختی را برای تولید‌کنندگان شاهد بودیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: متاسفانه نوسانات نرخ ارز و به تبع آن افزایش نرخ تورم و تشدید محدودیت‌ها و تحریم‌ها که متوجه تولیدکنندگان بود، نوساناتی که در سیاست‌های اقتصادی وجود داشته، نیاز شدید به نقدینگی و کشانده شدن نقدینگی به سمت بازار ارز و طلا منجر شد تا تولیدکنندگان شرایط سختی داشته باشند.

نماینده مردم شیراز در مجلس یادآور شد: در بخش بهبود فضای کسب و کار هم با وجود تاکیدی که در قانون مربوطه وجود داشت، فعالیت آنچنانی صورت نگرفت و استفاده از توانمندی و ظرفیت داخلی هم علیرغم قانون مصوب شده در این رابطه در حد انتظار تولیدکنندگان نبود و آنها را با مشکلات جدی مواجه کرد.
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی اصل 44 با اشاره به عملکرد مجلس در این رابطه، ادامه داد: اگر واقعی نگاه کنیم در بحث قوانین هم از مجلس انتظار می‌رفت بیشتر و جدی‌تر ورود پیدا کند، اگرچه کمیسیون تولید ملی در سال جاری تشکیل شد و جلسات آن به طور منظم برگزار شد، طرحی هم تحت عنوان حمایت از تولید ملی در این کمیسیون آماده شده اما به دلیل گستردگی و تنوع دیدگاه، این طرح هم هنوز از مجلس بیرون نرفته و من بعید می‌دانم تا پایان سال بتوانیم شاهد تصویب آن در مجلس باشیم.
قادری اضافه کرد: با توجه به اینکه دولت هم در این زمینه چندان پای کار نیامده عملا کار برای ما قدری مشکل شد زیرا مطلوب‌ترین شکل این بود که دولت خودش لایحه‌ای می‌آورد و آن لایحه مبنای عمل مجلس قرار می‌گرفت تا مجلس خلاءها، کمبودها و نواقص را برطرف کند و اگر جایی نیاز به حذف قوانین و مقررات و شفاف شدن قوانین بود این کار را انجام دهد اما متاسفانه این اتفاق نیفتاد و علیرغم تاکیدات و پیگیری‌ها این طرح هنوز در مجلس هم به سرانجامی نرسیده است.
سخنگوی کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی اصل 44 قانون اساسی با بیان اینکه فعالیت این کمیسیون در سال آینده نیز ادامه خواهد یافت، گفت: با توجه به درخواست‌های فعالان اقتصادی از مقام معظم رهبری و با توجه به اینکه مشکلات سال آینده در بخش تولید بیشتر است و تا زمانی که این مشکلات حل نشود مسائل اشتغال و درآمد هم دچار مشکل خواهد بود، پیش‌بینی ما این است که نامگذاری سال آینده به همین شکل و یا در همین راستا ادامه خواهد یافت زیرا ما در شرایط فعلی نیاز جدی به حمایت از تولید داریم.
وی اضافه کرد: سال 91 به دلیل اینکه سال اول مجلس نهم بود باعث شد بخش قابل توجهی از کار مجلس صرف آشنایی نمایندگان و مسائل مربوط به شکل گرفتن مجلس شود، ضمن اینکه نمایندگان نیز تسلط و اشراف کاملی نسبت به حوزه کاری خود نداشتند اما ان‌شاءالله تجربیات بیشتر در سال آینده کمک خواهد کرد تا بتوانیم بخش بزرگ‌تری از موانع و مشکلات پیش‌روی تولیدکنندگان را حل کنیم.
 
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet