پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/18 11:57:01
سرویس اجتماعی
سعیدی بر رعایت مسایل ایمنی در چهارشنبه آخر سال تاکید کرد:

اطلاع‌رسانی؛ بهترین راه پیشگیری از بروز رفتارهای پرخطر در چهارشنبه‌سوری

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با تأکید بر لزوم رعایت مسایل ایمنی در چهارشنبه آخر سال از سوی افراد، تصریح کرد: به طور قطع اطلاع رسانی در زمینه پیامدهای منفی رفتارهای پرخطر نظیر پرتاب مواد محترقه و نارنجک‌های دستی می‌تواند نقشی تعیین‌کننده و اثربخش در کاهش سوانح ناشی از این روز برای مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان داشته باشد.
اطلاع‌رسانی؛ بهترین راه پیشگیری از بروز رفتارهای پرخطر در چهارشنبه‌سوری عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس، با تأکید بر لزوم رعایت مسایل ایمنی در چهارشنبه آخر سال از سوی افراد، تصریح کرد: به طور قطع اطلاع رسانی در زمینه پیامدهای منفی رفتارهای پرخطر نظیر پرتاب مواد محترقه و نارنجک‌های دستی می‌تواند نقشی تعیین‌کننده و اثربخش در کاهش سوانح ناشی از این روز برای مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/35897.jpg اطلاع‌رسانی؛,بهترین,راه,پیشگیری,از,بروز,رفتارهای,پرخطر,در,چهارشنبه‌سوری Icana

محمداسماعیل سعیدی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره لزوم فرهنگ‌سازی در مورد پیامدهای ناگوار برخی رفتارهای افراطی در برگزاری مراسم چهارشنبه‌سوری، افزود: مراسم چهارشنبه سوری، رسمی است که از دیرباز در بخش‌های مختلف کشور وجود داشته اما آنچه که ما هم اکنون در این روز شاهد هستیم در تضاد با روح اولیه این مراسم که شادمانی مردم بوده، است.

نماینده مردم تبریز، اسکو وآذرشهر در مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: متأسفانه چندی است که برخی رفتارهای افراطی در چهارشنبه سوری باعث شده، این رسم کهن به جای اینکه موجبات شادمانی مردم را فراهم کند، به راهی برای سلب آرامش افراد و به خطر افتادن سلامت و جان آنها تبدیل شده است.

سعیدی تصریح کرد: فرهنگ‌سازی در زمینه پیامدهای منفی رفتارهای پرخطر نظیر پرتاب مواد محترقه و نارنجک‌های دستی می‌تواند نقشی تعیین‌کننده و اثربخش در زمینه کاهش سوانح ناشی از این روز برای مردم به‌ویژه جوانان و نوجوانان داشته باشد.

وی ادامه داد: افرادی که دست به اقدامات غیرمسئولانه و خطرآفرین در چهارشنبه‌سوری می‌زنند، اگر یک روز از وقت خود را برای سرزدن به بخش سوختگی بیمارستان‌ها اختصاص دهند، به طور منطقی دیگر دست به اقداماتی نمی‌زنند که سلامت و جان خود و دیگران را به خطر بیندازد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، در مورد برخوردهای انتظامی با خاطیان روز چهارشنبه آخر سال، افزود: برخورد نیروهای انتظامی در این روز باید با ظرافت خاصی صورت گیرد و این نیروها در ضمن شدت عمل با تولید و توزیع کنندگان مواد محترقه و همچنین مخلان آسایش و امنیت روانی مردم، باید رفتاری هدایت‌گرانه با افرادی داشته باشند که تنها در پی شادمانی در این روز هستند./

پایان پیام 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet