پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/19 10:27:43
سرویس دیگر رسانه‌ها_
جلیلی:

فعالیت‌های ایران به توسعه دانش هسته‌ای جهانی کمک می‌کند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به نرمش غرب در برابر فعالیت‌های هسته‌ای ایران تصریح کرد: ایران در جهت پیشرفت و توسعه دانش هسته‌ای جهانی تلاش دارد و جمهوری اسلامی به دنبال گفتگوی منطقی و مبتنی بر عقلانیت در این خصوص است.
فعالیت‌های ایران به توسعه دانش هسته‌ای جهانی کمک می‌کند عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به نرمش غرب در برابر فعالیت‌های هسته‌ای ایران تصریح کرد: ایران در جهت پیشرفت و توسعه دانش هسته‌ای جهانی تلاش دارد و جمهوری اسلامی به دنبال گفتگوی منطقی و مبتنی بر عقلانیت در این خصوص است. https://cdn.icana.ir/d/019/21758.jpg فعالیت‌های,ایران,به,توسعه,دانش,هسته‌ای,جهانی,کمک,می‌کند Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛اسماعیل جلیلی عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس ، درباره بیانیه 1+5 درخصوص مذاکرات آلماتی به  مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)گفت: باتوجه به اینکه معاهده NPT به عنوان قاعده و چارچوب بین‌المللی قابل قبول است، ایران از بابت فعالیت‌های خود نگرانی ندارد زیرا همواره مبانی NPT را رعایت کرده است.

نماینده مردم مسجد سلیمان،هفتگل، ‌لالی و اندیکا در مجلس شورای اسلامی افزود: 1+5 پس از برگزاری نشست‌های متعدد به این نتیجه رسید که نباید با هدف محکوم کردن در مذاکرات حاضر شود، بلکه باید بر اساس چارچوب‌های قانونی، حقوقی و بین‌المللی در قالب معاهدات و پیمان‌های مرسوم عمل کند.

وی تصریح کرد: 1+5 در این دوره توانست تا حدودی به این رویه نزدیک شود، نتایج بدست آمده از این نشست نیز موید چنین مطلبی است.

عضو هیئت رئیسه فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس درباره نرمش غرب در برابر فعالیت‌های هسته‌ای ایران و بهره‌گیری از روش‌های دیپلماتیک گفت: تا کنون 1+5 با اجبار یا قدرت‌نمایی وارد مذاکره می‌شد؛‌ اما پس از این همه سال مشاهده کرد ایران به اصول خود پایبند است و در جهت پیشرفت و توسعه دانش هسته‌ای جهانی تلاش دارد.

وی بیان کرد:مواضع ایران در مذاکرات نشان می‌دهد که جمهوری اسلامی به دنبال گفتگوی منطقی و مبتنی بر عقلانیت است و غرب نیز به این نتیجه رسید که تحکم به ایران کار پسندیده‌ای نبود.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: در مذاکره، هر دو طرف باید به اهداف خودش دست یابد؛ نه آنکه یک طرف به هدفش برسد و طرف دیگر را حذف یا محکوم کند و هر دو طرف باید احساس برندگی کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نشست قزاقستان در طول مذاکرات ایران و 1+5 را تاکید دو طرف بر عقلانیت دانست و افزود: برای آنها به عنوان یک گروه بین‌المللی، پایبندی ایران به قانون مهم است و برای جمهوری اسلامی به عنوان یک کشور عضو آژانس انرژی اتمی نیز پایبندی و رعایت موازین قانونی آژانس اهمیت دارد و هر دوطرف باید بر این اساس جلو روند.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet