پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/19 10:55:16
سرویس بین الملل
در آستانه افتتاح خط لوله گاز ایران به پاکستان

بخشایش: بی‌اعتنایی اسلام‌آباد به واشنگتن، افزایش همگرایی در منطقه است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس بی اعتنایی پاکستان به مخالفت مقامات آمریکایی با اجرای پروژه انتقال گاز ایران به پاکستان را عامل مهمی در افزایش همگرایی در منطقه دانست.
بخشایش: بی‌اعتنایی اسلام‌آباد به واشنگتن، افزایش همگرایی در منطقه است عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس بی اعتنایی پاکستان به مخالفت مقامات آمریکایی با اجرای پروژه انتقال گاز ایران به پاکستان را عامل مهمی در افزایش همگرایی در منطقه دانست. https://cdn.icana.ir/d/019/31150.jpg بخشایش:,بی‌اعتنایی,اسلام‌آباد,به,واشنگتن،,افزایش,همگرایی,در,منطقه,است Icana

احمد بخشایش اردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص بی اعتنایی پاکستان به فشارهای آمریکا مبنی بر انصراف دولت اسلام آباد از واردات گاز از ایران، اظهار داشت: دولت اسلام آباد با توجه به منافع ملی خود سعی دارد با وجود تحریم‌های غرب ضد ایران، پروژه واردات گاز از ایران را  اجرایی کند.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه توافق نهایی اسلام آباد- تهران بر سر پروژه خط لوله صلح به معنای شکستن حلقه تحریم‌ها از سوی کشوری است که دوست و هم‌پیمان واشنگتن است، تصریح کرد: غرب سعی دارد با امضا پیمان‌های سیاسی- امنیتی با کشورهای منطقه و همجوار ایران، کشورمان را تحت محاصره اقتصادی قرار دهد، اما پاکستان بدون توجه به فشارهای آمریکا به دنبال منافع ملی خود است.

وی با بیان اینکه سایر کشورهای منطقه نیز باید از دولت اسلام آباد الگو برداری کنند، ادامه داد: برقراری خط لوله صلح میان ایران و پاکستان  نه‌تنها به نفع منطقه خواهد بود بلکه می‌تواند پایه‌گذار همگرایی منطقه‌ای نیزباشد.

نماینده مستقل مجلس نهم، تصریح کرد: در ماه‌های اخیرغرب به ویژه آمریکا با دخالت‌های آشکار در امور داخلی پاکستان سعی داشته‌ مانع از اجرایی شدن توافقات بین تهران و اسلام‌آباد شود که با سفر رئیس جمهور پاکستان به ایران برای افتتاح خط لوله صلح شکستی دیگر در کارنامه غرب در مقابله با کشورهای مستقل ثبت خواهد شد.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با بیان اینکه دولت اسلام آباد از دخالت‌های کاخ سفید در پاکستان به شدت نگران شده است، خاطرنشان کرد: از اهداف اولیه موج بیداری اسلامی که در خاورمیانه و شمال آفریقا شکل گرفته مبارزه با دخالت‌های آمریکا در منطقه است، از این رو پاکستان با نزدیکی به ایران سعی دارد خواسته های مردمی خود را پیش از ظهور به صورت خشم مردمی برآورده کند.

رئیس جمهور پاکستان روز 21اسفند برای افتتاح خط لوله صلح وارد تهران می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet