پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/19 10:33:50
سرویس دیگر رسانه‌ها_
خانلری در واکنش به گزارش احمد‌شهید:

تضییع حقوق اقلیت‌ها در ایران غیرواقعی است

نماینده مردم مسیحیان ارامنه شمال کشور مجلس گفت:جامعه اقلیت‌های دینی همواره همانند سایر شهروندان از حقوق مادی و معنوی برخوردار بوده و برخلاف تبلیغات مسموم برخی کشورها که سعی در سیاه‌نمایی واقعیت‌ها دارند، تضییع حقوق اقلیت‌ها سخنی بیهوده و غیرواقعی است.
تضییع حقوق اقلیت‌ها در ایران غیرواقعی است نماینده مردم مسیحیان ارامنه شمال کشور مجلس گفت:جامعه اقلیت‌های دینی همواره همانند سایر شهروندان از حقوق مادی و معنوی برخوردار بوده و برخلاف تبلیغات مسموم برخی کشورها که سعی در سیاه‌نمایی واقعیت‌ها دارند، تضییع حقوق اقلیت‌ها سخنی بیهوده و غیرواقعی است. https://cdn.icana.ir/d/019/21720.jpg تضییع,حقوق,اقلیت‌ها,در,ایران,غیرواقعی,است Icana
به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ کارن خانلری نماینده مردم مسیحیان ارامنه شمال کشور در مجلس شورای اسلامی در واکنش به گزارش احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور حقوق‌بشر ایران، نسبت به نقض حقوق اقلیت‌های دینی در کشورمان، به باشگاه خبرنگاران گفت: اقلیت‌های دینی رسمی و شناخته‌شده در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، دارای حقوق تعریف شده‌ای هستند که  این حقوق هم اجرا می‌شود.
وی در ادامه افزود: در ایران به ویژه پس از انقلاب اسلامی، جامعه اقلیت‌های دینی همواره همانند سایر شهروندان از حقوق مادی و معنوی  برخوردار بوده و برخلاف تبلیغات مسموم برخی کشورها که سعی در سیاه‌نمایی واقعیت‌ها دارند، تضییع حقوق اقلیت‌ها سخنی بیهوده و غیرواقعی است.
نماینده مردم مسیحیان ارامنه شمال کشور در ادامه با اشاره به رعایت همیشگی حقوق و آزادی‌های اساسی اقلیت‌های دینی در جمهوری اسلامی ایران، اظهار داشت: اقلیت‌های دینی در ایران با هیچگونه محدودیتی روبرو نیستند و در کمال آرامش و آسودگی خیال در عبادتگاه‌های خود در سراسر کشور، آیین‌نامه‌های مذهبی خود را برگزار می‌کنند.
خانلری در ادامه تصریح کرد:شرایط اقلیت‌ها از حیث آزادی‌ها و امکانات از قبیل آزادی برگزاری مراسم، برخورداری از امکانات آموزشی، مسائل فرهنگی و ... نسبت به گذشته هیچ تغییری نکرده است.
 
وی با بیان اینکه اقلیت‌های دینی آزادانه نمایندگان خود را به مجلس می‌فرستند، اظهار داشت: در مجلس شورای اسلامی نیز فرقی میان نمایندگان  اقلیت‌های دینی و مسلمانان در وضع و اجرای قوانین وجود ندارد.
خانلری با بیان اینکه مشکلی در خصوص حقوق‌بشر برای اقلیت‌های دینی در ایران وجود ندارد، گفت: ایران از گذشته ترکیبی از مذاهب و قومیت‌های مختلف بوده و در طول تاریخ نیز منافع مشترک همه ایرانیان را به هم گره زده است.
نماینده مردم مسیحیان ارامنه شمال کشور با تاکید بر اینکه اقلیت‌های دینی در این آب و خاک ریشه دارند، تصریح کرد: ما اقلیت‌های دینی در درجه اول خود را ایرانی و متعلق به این کشور می‌دانیم و در چارچوب امنیت و منافع ملی جمهوری اسلامی ایران گام برمی‌داریم.
گفتنی است؛"احمد شهید"، گزارشگر ویژه سازمان‌ملل در امور حقوق‌بشر ایران، در بخشی از چهارمین گزارش خود درباره وضعیت حقوق بشر در ایران، از نقض حقوق "اقلیت‌ها" در کشورمان ابراز نگرانی کرده است./
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet