خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/19 11:43:37
سرویس اقتصادی
امیری‌کهنوج با اشاره به نبود نظارت در بازار آجیل مطرح کرد:

احتکار این بار در بازار خشکبار

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از احتکار خشکبار و عرضه آجیل کهنه وگران به بازار خبر داد و گفت:ضعف نظارت دستگاه‌های مسئول هزینه‌های گزافی را در شب عید بر مردم تحمیل کرده است.
احتکار این بار در بازار خشکبار عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از احتکار خشکبار و عرضه آجیل کهنه وگران به بازار خبر داد و گفت:ضعف نظارت دستگاه‌های مسئول هزینه‌های گزافی را در شب عید بر مردم تحمیل کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/36124.jpg احتکار,این,بار,در,بازار,خشکبار Icana

محمد‌رضا امیری‌کهنوج در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه کمبودی که عامل گرانی خشکبار در بازار شود وجود ندارد، گفت: تولیدات خشکبار داخل کشور بیش از مصرف بوده متأسفانه نبود ‌نظارت مسئولان موجب گرانی‌های اخیر و جولان سود‌جویان با هدف سود‌ بیشتر را فراهم کرده است.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه‌گنج و فاریاب در مجلس شورای اسلامی ‌با بیان این مطلب‌که خرید خشکبار کهنه راه‌حلی برای خانواد‌های کم‌درآمد برای گذران عید نوروز شده افزود: سود‌جویان علاوه بر دستکاری قیمت‌ها به عرضه خشکبار کهنه که سلامت افراد را تهدید می‌کند نیز برای کسب سود بیشتر اقدام کرده‌اند.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس از احتکار خشکبار و عرضه آجیل کهنه در بازار خبر داد و گفت: همچنان ضعف نظارت دستگاه‌های مسئول هزینه‌های گزافی را در شب عید بر مردم تحمیل می‌کند.

وی ادامه داد: مسئولان و دستگاه‌های اجرایی نباید با غفلت خود زمینه سخت شدن زندگی را برای مردم در شب عید فراهم کنند که مجبور شوند با خرید آجیل بی‌کیفیت و تاریخ گذشته سلامت خود را برای حفظ آبرو به خطر بی‌اندازند.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه در صورت لحاظ شدن نظارت دقیق عرضه و توزیع آجیل شب عید با قیمت منصفانه صورت می‌گیرد گفت: متأسفانه نبود کنترل‌ها در بازار برخی از سود‌جویان را به احتکار پسته و سایر خشکبار برای ایجاد احساس کمبود و در نتیجه افزایش قیمت‌ها در بازار ترغیب کرده است.

نماینده مردم کهنوج، منوجان، رودبار جنوب، قلعه‌گنج و فاریاب در مجلس ادامه داد: در صورتی که دست دلالان کوتاه شود و بر عرضه کالا‌های مورد نیاز مردم در شب عید دقت شود افزایش قیمتی مصرف‌کننده‌گان را غافل‌گیر نخواهد کرد.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: در صورتی که آجیل کهنه از سوی سود‌جویان به بازار عرضه شود وزارت بهداشت باید با متخلفان به طور جدی برخورد کند چرا که سلامت افراد شوخی‌بردار نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet