پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/06 09:45:00
سرویس اقتصادی
ندیمی با انتقاد از آمار بالای تورم در سال گذشته و ادامه روند آن در سال جاری:

ادامه روند صعودی تورم‌بیماری اقتصادی کشور را حادتر می کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه افزایش تورم در جامعه علامت عدم اخذ نتیجه مورد نظر از سیاست‌های اعمال‌ شده از سوی دولت است گفت:متأسفانه ادامه روند صعودی تورم به فلج شدن اقتصاد کشور و مشکلات دیگر منجر می‌شود.
ادامه روند صعودی تورم‌بیماری اقتصادی کشور را حادتر می کند عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با تأکید بر اینکه افزایش تورم در جامعه علامت عدم اخذ نتیجه مورد نظر از سیاست‌های اعمال‌ شده از سوی دولت است گفت:متأسفانه ادامه روند صعودی تورم به فلج شدن اقتصاد کشور و مشکلات دیگر منجر می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/26206.jpg ادامه,روند,صعودی,تورم‌بیماری,اقتصادی,کشور,را,حادتر,می,کند Icana

ایرج ندیمی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، در خصوص ابزار‌های کاهش و کنترل تورم در جامعه گفت: برخی فعالیت‌های رکود تورمی بر اقتصاد ما اثر گذاشته و از یک سو رکود و در سوی دیگر تورم را برای اقتصاد کشور رقم زده است که تبعات بدی برای کشور داشته و دارد.

 نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که سیاست‌های انبساطی دولت موجبات افزایش نقدینگی و رشد تورم را در جامعه رقم زده است افزود: دولت باید سیاست های پولی و مالی که موجبات کاهش نقدینگی را فراهم می‌کند در پیش بگیرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه برای مهار گرانی‌ها باید سیاست‌های رکود تورمی را در پیش بگیریم گفت: مهار و کنترل تورم در جامعه با کاهش نقدینگی در جامعه ممکن می‌شود.

وی با انتقاد از افزایش مقدار پولی که تحت عنوان طرح هدفمندی یارانه‌ها در اختیار افراد قرار می گیرد تصریح کرد: افزایش یارانه ها خود به بیمار شد بیش از پیش اقتصاد کمک می‌کند که باید با سیاست‌های درست و منطقی از بیماری گفته شده و سرایت آن به تمام بخش‌های کشور جلوگیری کرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر اینکه افزایش تورم در جامعه علامت عدم اخذ نتیجه مورد نظر از سیاست‌های اعمال‌ شده از سوی دولت است گفت: با ادامه روند کنونی امیدی به کاهش تورم نباید داشت.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس با بیان این مطلب که سیاست‌های مالی دولت باید در سال جدید منوط به کاهش تورم باشد افزود: متأسفانه ادامه روند صعودی تورم به فلج شدن اقتصاد کشور و مشکلات دیگر منجر می‌شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: هر گونه سیاست‌‌های مالی و پولی که موجب کاهش تورم و بهبود شرایط اقتصادی کشور را فراهم کند باید در دستور کار دولت قرار بگیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet