پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/19 12:59:30
سرویس اجتماعی
ضرغام صادقی: نهادهای انتظامی در ساماندهی موتورسیکلت سواران اهتمام جدی داشته باشند

ضعف مهارت‌ها به تخلفات راکبان موتورسیکلت دامن زده است

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از نبود فرهنگ صحیح موتورسیکلت‌سواری به ویژه در سطح کلانشهرها، گفت: علاوه بر ضعف مهارت‌های رانندگی، کاستی‌ها در حوزه‌‌های مربوط به سبک زندگی باعث شده برخی از راکبان موتورسیکلت با اقدامی نسنجیده و بدون در نظر گرفتن آینده‌نگری جان خود و دیگران را به خطر بیندازند.
ضعف مهارت‌ها به تخلفات راکبان موتورسیکلت دامن زده است عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، با انتقاد از نبود فرهنگ صحیح موتورسیکلت‌سواری به ویژه در سطح کلانشهرها، گفت: علاوه بر ضعف مهارت‌های رانندگی، کاستی‌ها در حوزه‌‌های مربوط به سبک زندگی باعث شده برخی از راکبان موتورسیکلت با اقدامی نسنجیده و بدون در نظر گرفتن آینده‌نگری جان خود و دیگران را به خطر بیندازند. https://cdn.icana.ir/d/019/15262.jpg ضعف,مهارت‌ها,به,تخلفات,راکبان,موتورسیکلت,دامن,زده,است Icana

ضرغام صادقی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، افزود: موتورسیکلت ذاتاً به دلیل نداشتن حریم‌‌های ایمنی، به عنوان وسیله نقلیه‌ای پرخطر مطرح بوده و در این میان رفتارهای غیرصحیح  و رعایت نکردن مسایل ایمنی از سوی برخی موتورسواران نیز این خطر آفرینی را دو چندان کرده است.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، با بیان خلاء وجود مراکز ارائه آموزش و ایجاد مهارت در موتورسواران، افزود: متأسفانه در کشور مرکز مشخصی برای آموزش مهارت‌ رانندگی به موتورسیکلت سواران وجود ندارد و در چنین شرایطی این افراد صرفاً با تکیه بر تجربیات شخصی اقدام به دادن آزمون راهنمایی و رانندگی می‌کنند.

وی ادامه داد: نکته دیگری که در کاهش رفتار‌های پرخطر موتورسیکلت‌سواران اهمیت دارد، کاستی‌ها در حوزه مهارت‌های مربوط به سبک زندگی است که در نتیجه چنین کاستی‌هایی فرد با اقدامی نسنجیده و بدون در نظر گرفتن آینده‌نگری، جان خود و دیگران را به خطر می‌اندازد.

صادقی، افزود: از دیگر سو نهاد‌های انتظامی باید در ساماندهی موتورسیکلت‌سواران اهتمام جدی داشته باشند، چرا که رفتار‌های پرخطر برخی از راکبان موتورسیکلت، خانواده‌های زیادی را درگیر معضلات جدی کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، یادآور شد: هم اکنون موتورسیکلت به عنوان یک وسیله ارزان و دارای سهولت مانور در شرایطی نظیر ترافیک مطرح است و این مزایا باعث افزایش استفاده از این وسیله شده اما در چنین شرایطی باید با توجه به گسترش استفاده از موتورسیکلت آموزش‌های لازم نیز برای بکارگیری این وسیله افزایش یابد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، با تأکید بر اینکه آلودگی‌های ناشی از موتورسیکلت‌ها نیز باید مورد توجه جدی مسئولان قرار گیرد، گفت: امروزه تولید آلودگی موتورسیکلت‌ها در مقایسه با سایر وسایل نقلیه درون شهری کمتر مورد توجه قرار گرفته،  و لازم است به آلودگی‌های ناشی از این وسایل توجه جدی شود.

گفتنی است، بنابر آمار منتشر شده هر 48 ساعت، یک‌ موتور سیکلت سوار در تهران کشته می‌شود که این آمار در هر سال معادل تعدادمسافران یک هواپیمای بوئینگ 727 است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet