خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/19 13:01:00
سرویس سیاسی
لاریجانی در پیام تسلیت؛

آیت‌الله موسوی لاری با روحی بزرگ به نشر معارف اهل‌بیت همت گماشت

رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت آیت‌الله سیدمجتبی موسوی‌لاری را تسلیت گفت.
آیت‌الله موسوی لاری با روحی بزرگ به نشر معارف اهل‌بیت همت گماشت رئیس مجلس شورای اسلامی در پیامی درگذشت آیت‌الله سیدمجتبی موسوی‌لاری را تسلیت گفت. https://cdn.icana.ir/d/019/31155.jpg آیت‌الله,موسوی,لاری,با,روحی,بزرگ,به,نشر,معارف,اهل‌بیت,همت,گماشت Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی با صدور پیامی درگذشت آیت‌الله سیدمجتبی موسوی‌لاری نماینده ولی‌فقیه در لارستان را تسلیت گفت.

متن این پیام به شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

رحلت عالم ربانی حضرت‌ آیت‌الله "سیدمجتبی موسوی‌لاری" نماینده محترم ولی‌فقیه در منطقه لارستان که از چهره‌های برجسته روحانیت استان فارس و حوزه علمیه قم بودند، موجب تأسف و تأثر گردید.

حضرت آیت‌الله سیدمجتبی موسوی‌لاری که پرورش یافته در یک خاندان روحانی و عالم‌پرور بودند، در سراسر عمر خویش به نشر معارف و علوم اسلامی اهتمام فراوان داشتند. این مرد الهی با جسمی نحیف اما روحی بزرگ و ایمانی قوی به تنهایی قیام کرده و با زحمات فراوان به تألیف و نشر کتبی که برآمده از مکتب اهل بیت(ع) بود، همت گماشت.

ایشان تا روزهای واپسین عمر شریف خود دغدغه نشر این آثاری که موجب هدایت جمع کثیری از حقیقت جویان عالم شده بود در سر داشت.

کتاب‌های "مشکلات اخلاقی و روانی" که به 10 زبان ترجمه شده، "اسلام و سیاست تمدن غرب" که در مقایسه جامع و مستدل برتری تمدن جامع اسلام بر تمدن غرب می‌باشد، "رسالت اخلاق در تکامل انسان" و "مبانی اعتقادات در اسلام" از آثار معروف آن عالم بزرگ می‌باشد.

مرحوم حضرت آقای سیدمجتبی موسوی‌لاری همچنین با هدف گسترش تعالیم اسلامی و مفاهیم قرآنی در سال‌های پیش از انقلاب در قم دفتری بنام دفتر گسترش فرهنگ اسلامی خارج از کشور تأسیس کردند که بعدها بنام مرکز نشریات معارف اسلامی در جهان تغییر یافت که اقدامات مؤثر در انتشار و ترویج علوم دینی و قرآنی بدنبال داشت.

اینجانب از سوی خود و نمایندگان مجلس شورای اسلامی ضمن تسلیت این ضایعه به پیشگاه حضرت بقیة‌الله‌الاعظم، روحانیت، مقام معظم رهبری، حوزه‌های علمیه و مردم شریف لارستان و همچنین بیت معزز آن روحانی جلیل‌القدر، برای روح بلند ایشان رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و شکیبایی از درگاه خداوند متعال مسئلت می‌کنم./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet