خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/19 13:49:29
سرویس اقتصادی
حسینی: دولت عملکرد خود را با آمارهای واقعی بیان کند

دولت جوابگوی وضعیت اقتصادی کنونی کشور باشد

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه دولت باید در قبال وضعیت اقتصادی کنونی جوابگو باشد،‌ افزود: اکنون دولت باید در مسیری حرکت کند که عملکرد خود را با آمارهای واقعی بیان کند.
دولت جوابگوی وضعیت اقتصادی کنونی کشور باشد عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه دولت باید در قبال وضعیت اقتصادی کنونی جوابگو باشد،‌ افزود: اکنون دولت باید در مسیری حرکت کند که عملکرد خود را با آمارهای واقعی بیان کند. https://cdn.icana.ir/d/019/19352.jpg دولت,جوابگوی,وضعیت,اقتصادی,کنونی,کشور,باشد Icana

سید شریف حسینی در گفت‌وگو با خبرنگاراقتصادی خبرگزاری خانه ملت، درباره مشکلات اقتصادی کنونی کشور و لزوم ارائه گزارشی از سوی دولت در این‌باره با توجه به فرمایشات رهبر معظم انقلاب،‌گفت:‌ در مدت کوتاهی قیمت‌ کالاها به صورت صعودی افزایش پیدا کرده و گرانی‌های شدیدی به وجود آورد که مشکلاتی را در حوزه معیشت مردم پدید آورد.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه رهبر معظم انقلاب برای رفع مشکلات اقتصادی با مسئولان کشور جلسه‌ای داشتند،‌ افزود: این جلسه با حضور رئیس مجلس،‌ نواب رئیس مجلس و تعدادی از نمایندگان مردم در مجلس و رئیس جمهور و تعدادی از اعضای هیات دولت که در مباحث اقتصادی نقش دارند، برگزار شد که در این جلسه رهبر معظم انقلاب دستور دادند تا حاضران در جلسه مشکلات اقتصادی را پیگیری کنند و راهی برای کاهش مشکلات پیدا کنند.

وی با بیان اینکه موضوع عیدانه مردم هم در همین جلسه از سوی رهبر معظم انقلاب دستور داده شد،‌ تصریح کرد:‌ جلسات مشترک دولت و مجلس هم بعد از جلسه با رهبری آغاز شد که جلسات خوبی هم بود اما موردی که اکنون شاهد آن هستیم این است که در واقع راهکارهای برون رفت از این وضعیت اقتصادی با توجه به اینکه مجری دولت است حل مشکلات اقتصادی هم با این قوه است اما متاسفانه گزارشی از سوی دولت در زمینه حل مشکلات اقتصادی خدمت رهبر معظم انقلاب ارائه نشده است.

حسینی با بیان اینکه دولت باید در قبال وضعیت اقتصادی کنونی جوابگو باشد،‌ تاکید کرد:‌ اکنون شاهد هستیم که دولت در برابر مسائل اقتصادی از جایگاه منتقد سخن می‌گوید و مشخص نیست وقتی دولت جوابگوی مشکلات نیست چه کسی باید پاسخگوی مسائل اقتصادی کشور باشد.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه مجلس در مباحث اقتصادی تمام نیازهای دولت را به صورت لایحه بررسی کرده است،‌ یادآور شد: این دولت است که با فکر تخصصی و کار کارشناسی درباره حل مسائل اقتصادی راهکار ارائه کند تا مجلس هم به حل این مشکلات کمک کند.

وی حضور رئیس جمهور در وزارت صنعت، معدن و تجارت برای کاهش قیمت خودرو را اقدام خوبی خواند و ادامه داد: دولت برای حل مشکلات اقتصادی وقت گذاشته است اما خروجی این اقدامات روشن نبوده و قابل لمس نیست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه تمام دولت برای حل مشکلات اقتصادی کشور و رفع گرانی‌ها فعال شوند، توضیح داد: کاهش قیمت‌ها به صورت دستوری امکان‌پذیر نیست و به بحث‌های کارشناسی نیاز دارد.

وی با تاکید بر اینکه دولت باید برای حل مشکلات اقتصادی گام‌های اساسی بردارد، گفت: مجلس برای حل مشکلات اقتصادی آماده هرگونه همکاری با دولت است.

حسینی با تاکید بر اینکه دولت باید گزارش عملکرد خود در حوزه اقتصادی و رفع مشکلات را به رهبر معظم انقلاب ارائه کند، تصریح کرد:‌ اکنون دولت باید در مسیری حرکت کند که عملکرد خود را با آمار واقعی بیان کند.

عضو هیات رئیسه مجلس با انتقاد از ارائه آمار از سوی دولت در حوزه اشتغال 6 میلیون نفری، تاکید کرد: دولت در ماه های پایانی عمر خود وظیفه سنگینی در حل مشکلات مردم برعهده دارد.

رهبر معظم انقلاب در دیدار با رئیس ئ اعضای مجلس خبرگان فرمودند: من به مسئولان برای حل موضوع گرانی توصیه مؤکد کرده ام و اکنون آنها باید گزارش دهند که چه کرده اند؟

ایشان تأکید کردند: مسئولان باید برای حل این مشکلات، برنامه ریزی و تلاش کنند زیرا این مشکلات قطعاً قابل حل هستند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet