پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/20 11:31:24
سرویس بین الملل
آقا‌محمدی:

اتحادیه عرب به دنبال انزوای بشار اسد است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس با اشاره به رویکرد چندگانه و مغرضانه اتحادیه عرب در مورد مسائل جهان اسلام، گفت:اتحادیه عرب به دنبال انزوای بشار اسد است.
اتحادیه عرب به دنبال انزوای بشار اسد است عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس با اشاره به رویکرد چندگانه و مغرضانه اتحادیه عرب در مورد مسائل جهان اسلام، گفت:اتحادیه عرب به دنبال انزوای بشار اسد است. https://cdn.icana.ir/d/019/15650.jpg اتحادیه,عرب,به,دنبال,انزوای,بشار,اسد,است Icana

ابراهیم آقا‌محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خانه ملت، ضمن اشاره به تصمیم اتحادیه عرب در شناسایی معارضان به عنوان نماینده ملت سوریه، توضیح داد: اتحادیه عرب در تاریخ حضور خود هیچ تحرکی برای کمک به فلسطینیان انجام نداده است و همواره رویکری منفعلانه در مورد مسائل کلان جهان اسلام اتخاذ کرده است.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوریه راس هرم مقاومت در خاورمیانه است، تصریح کرد: تعلیق عضویت سوریه در اتحادیه عرب لطف به رژیم صهیونیستی است چرا که یکی از بزرگترین دشمنان رژیم اشغالگر قدس که همانا بشار اسد است را قصد دارد تا از عرصه بین‌المللی حذف کند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، افزود: اتحادیه عرب در رویکری موافق با رژیم صهیونیستی با این رفتار خود نشان داد که همپای صهیونیست‌ها می خواهد انتقام مبارزه با رژیم اشغالگر قدس را از بشار اسد بستاند و وی را منزوی کند.

آقا‌محمدی با اشاره به رویکرد مثبت معارضان سوریه با رژیم صهیونیستی، یادآور شد: چندی پیش معاذ الخطیب، رهبر ائتلاف معارضان سوریه اذعان کرد که در صورتی که به حکومت دست بیابند هیچ مخاصمه‌ای با رژیم صهیونیستی نخواهند داشت و حتی روابطی دوستانه با این رژیم جعلی برقرار خواهند کرد که در حکم چراغ سبز به رژیم اشغالگر قدس است.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی وسیاست‌خارجی مجلس ضمن اشاره به حمله نظامیان صهیونیست به نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی، گفت: اتحادیه عرب اگر صداقت در عمل و گفتار داشت باید در برابر این تجاوز اشکار صهیونیست‌ها واکنش نشان می‌داد؛ سکوت در برابر تجاوز به فلسطینیان در واقع مکمل رفتار اتحادیه عرب در شناسایی معراضان سوریه است چرا که هر دو لطف در حق رژیم صهیونیستی است.

اتحادیه عرب در رویکردی مغرضانه نظام بشار اسد را از عضویت در این اتحادیه حذف و به جان جریان معارضان سوریه را به عنومان نماینده ملت سوریه شناسایی کرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet