پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/20 09:13:59
سرویس اقتصادی
قادری با انتقاد از واکنش دولت نسبت به تغییرات در لایحه بودجه92:

مجلس صلاح بداند تغییرات لازم رادر لایحه بودجه اعمال می‌کند

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره واکنش دولت نسبت به تغییرات در لایحه بودجه توسط مجلس گفت: تغییر و تحولات در لایحه بودجه توسط مجلس هیچ محدودیت و ممنوعیت قانونی ندارد، مجلس به هر میزان که صلاح بداند در لایحه بودجه تغییرات لازم را اعمال می کند.
مجلس صلاح بداند تغییرات لازم رادر لایحه بودجه اعمال می‌کند عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس درباره واکنش دولت نسبت به تغییرات در لایحه بودجه توسط مجلس گفت: تغییر و تحولات در لایحه بودجه توسط مجلس هیچ محدودیت و ممنوعیت قانونی ندارد، مجلس به هر میزان که صلاح بداند در لایحه بودجه تغییرات لازم را اعمال می کند. https://cdn.icana.ir/d/019/13631.jpg مجلس,صلاح,بداند,تغییرات,لازم,رادر,لایحه,بودجه,اعمال,می‌کند Icana

جعفر قادری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه تغییر و تحولات در لایحه بودجه توسط مجلس هیچ محدودیت و ممنوعیت قانونی ندارد، افزود: مجلس به هر میزان که صلاح بداند در لایحه بودجه تغییرات لازم را اعمال می کند.

نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هیچ اشکال و ایرادی تا کنون از سوی شورای نگهبان برای تغییر در لایحه بودجه طی سنوات گذشته متوجه مجلس نشده است.

قادری با اشاره به اینکه بحث هایی مبنی بر تغییر در لایحه بودجه موضوعیت ندارد، گفت: مجلس وظیفه خود را در قبال بررسی لایحه بودجه انجام می دهد و هر جا که نیاز به تعدیل در لایحه باشد تغییرات اعمال می شود و در مواقعی که پیشنهادات نمایندگان در لایحه بودجه 92 قابل قبول باشد، مجلس دفاع خواهد کرد.

وی درباره ممیزی های لایحه بودجه گفت: در بخش هدفمند کردن یارانه ها و اجرای فاز دوم قانون هدفمندی یارانه ها، مجلس نظر خود را اعمال می کند و مجلس خیلی آمادگی برای تن دادن به پیشنهادات دولت ندارد و اگر مجلس بخواهد تغییراتی را اعمال بکند این تغییرات قیمت ها در حد نرخ تورم است.

این نماینده مردم ادامه داد: در بحث سیاست های مربوط به پروژه های عمرانی ممکن است مجلس اجازه ندهد که دست دولت برای تخصیص اعتبارات عمرانی باز باشد به طوری که این اعتبارات به برخی پروژه ها تخصیص یابد و به برخی دیگری تخصیص نیابد؛ مجلس در این زمینه ورود پیدا خواهد کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه در اصل واگذاری ها و مالیات ها مجلس نیز نقطه نظراتی دارد، اضافه کرد: درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه 92 افزایش زیادی داشته است مگر اینکه منطقی پشت این افزایش مالیات ها باشدوبحث ورود منابع مربوط به شرکت های دولتی به خزانه و در اختیار گرفتن منابع سازمان هدفمندی یارانه ها موضوعی است که مجلس حتما در آن ورود خواهد کرد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در پایان درباره افزایش 82 درصدی اعتبار نهاد ریاست جمهوری و همچنین کاهش اعتبار سایر دستگاه ها خاطرنشان کرد: استدلالی که دولت در این خصوص دارد بخشی به تغییراتی که در ساختار بودجه به وجود آمده بر می گردد به طوی که در بودجه سال گذشته تعداد دستگاههایی که ردیف اعتباری مستقل دارند را حدود 250 هزار میلیارد در نظر گرفته بود اما در اثر تجمیع برخی دستگاه ها، برخی دستگاه ها زیر مجموعه نهاد ریاست جمهوری شده است که بخشی از اعتبارات نهاد ریاست جمهوری به این تجمیع بر می گردد که در این صورت قابل توجیه است اما در غیر اینصورت افزایش اعتبار نهاد ریاست جمهوری منطقی نیست./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet