پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/02 13:37:00
سرویس فرهنگی
فیاضی تأکید کرد:

مازندران؛ استانی برای تمام فصول

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تنوع آب و هوایی در استان مازندران گفت: دریا در یک سمت و جنگل در سوی دیگر جلوه بی‌نظیری به این استان بخشیده که بساط گرمی برای گردشگری فراهم کرده است.
مازندران؛ استانی برای تمام فصول عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تنوع آب و هوایی در استان مازندران گفت: دریا در یک سمت و جنگل در سوی دیگر جلوه بی‌نظیری به این استان بخشیده که بساط گرمی برای گردشگری فراهم کرده است. https://cdn.icana.ir/d/019/9058.jpg مازندران؛,استانی,برای,تمام,فصول Icana

عبدالوحید فیاضی در گفت وگو با خبرنگار حوزه انتخابیه خبرگزاری خانه ملت، گفت: شهرستان‌های نور و محمود‌آباد با آب‌و هوای بسیار خوب و معتدل هر ساله در تمامی فصول پذیرای مهمانان، گردشگران داخلی و خارجی بوده است.

نماینده مردم محمود‌آباد و نور در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرستان نور از جمله شهر‌های تاریخی استان مازندران است افزود: بسیاری از آثار به جای مانده از دوران اشکانیان در جای جای این شهرستان به چشم می‌خورد که خود جاذبه‌ای بسیار شگفت‌انگیز برای گردشگران داخلی و خارجی است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به تنوع آب و هوایی در استان مازندران گفت: دریا در یک سمت و جنگل در سوی دیگر جلوه بی‌نظیری به این استان بخشیده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم به پارک جنگلی نور در استان مازندران اشاره کرد و تصریح کرد: پارک جنگلی نور بزرگ‌ترین پارک خاورمیانه بوده که انواع مختلف گونه های گیاهی را در خود جای داده و محیطی بسیار دلنشین و سرسبز را برای مسافران مهیا کرده است.

وی ادامه داد: از جمله آداب و رسوم شهرستان‌های نور و محمود‌‌آباد می‌توان به برگزاری چهارشنبه سوری یا همان چهارشنبه آخر سال، نوروز‌خان قبل از تحویل سال و همچنین جنگ گاو‌ها اشاره کرد که در آن دو گاو نر با هم جنگیده و حیوانی که برنده شود با نام جون‌نکا ( گاو‌نری که پر‌توان بوده و یال و کوپال برجسته‌ای دارد) شناخته می‌شود.

نماینده مردم محمود‌آباد و نور در مجلس با بیان اینکه گردشگری در استان مازندران فقط مختص فصل بهار نیست تصریح کرد: استان مازندران به ویژه شهرستان نور و محمود‌آباد با توجه به آب و هوای خوب در تمامی فصول آمادگی جذب گردشگر را دارد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس یادآور شد: مهمان‌نوازی مردم استان مازندران گوشزد عام و خاص بوده و در تمامی فصول با آغوش باز از مهمانان خود پذیرایی می‌کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet