پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/19 17:27:01
سرویس سیاسی
رهبر با انتقاد به عملکرد اخیر رییس جمهور در مراسم وداع با جنازه چاوز:

اقدام احمدی‌نژاد در ونزوئلا دور از شأن یک مسلمان بود

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس هشتم با انتقاد از برخی رفتارهای احمدی نژاد در مراسم وداع با جنازه چاوز، گفت: بسیاری از علما به پیام تسلیت وی اعتراض کردند.
اقدام احمدی‌نژاد در ونزوئلا دور از شأن یک مسلمان بود رئیس فراکسیون روحانیون مجلس هشتم با انتقاد از برخی رفتارهای احمدی نژاد در مراسم وداع با جنازه چاوز، گفت: بسیاری از علما به پیام تسلیت وی اعتراض کردند. https://cdn.icana.ir/d/019/2541.jpg اقدام,احمدی‌نژاد,در,ونزوئلا,دور,از,شأن,یک,مسلمان,بود Icana

محمدتقی رهبر در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت، گفت: به نظر من اصل صدور پیام تسلیت رئیس‌جمهور درباره درگذشت چاوز مشکل ندارد اما رفتارها و گفته های احمدی‌نژاد در این‌باره مشکل ایجاد می کند.

نماینده ادوار گذشته مجلس با اشاره به مبالغه آمیز بودن پیام تسلیت رئیس جمهور گفت: این نوع پیام‌ها در شأن نظام جمهوری اسلامی نیست.

وی با اشاره به برخی جملات پیام تسلیت احمدی نژاد مانند در رکاب حضرت مسیح بودن چاوز همزمان با رجعت به این دنیا، ادامه داد: ما حتی برای مراجع و علمای خودمان هم نمی توانیم بگوییم که با امام زمان (عج)رجعت می کنند چه رسد به چاوز.

رهبر تصریح کرد: اعلام عزای عمومی برای افراد غیر ایرانی و غیر مسلمان تا به حال در کشور سابقه نداشته است این نوع رفتارها با عرف و هنجارهای اجتماعی جامعه اسلامی ما همخوانی ندارد.

رئیس فراکسیون روحانیون مجلس هشتم با اشاره به اعتراض بسیاری از علما و مراجع به این پیام رئیس‌جمهور، گفت: نمونه این گفتارها را در متن بیانیه انتصاب مشایی نیز می بینیم.

وی افزود: رفتار احمدی نژاد در ونزوئلا نه تنها برای یک مسلمان حرکتی سنجیده نیست بلکه برای رئیس جمهور  جمهوری اسلامی نیز درست نیست اما گویا مهار از دست رئیس جمهور خارج شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet