خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/19 18:35:02
سرویس سیاسی
نقوی حسینی اعلام کرد:

تصمیمات مهم نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره حوادث پاکستان

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هیأت رئیسه این کمیسیون در نشست فوق‌العاده امروز خود که به بررسی کشتار اخیر شیعیان در پاکستان اختصاص داشت، تصمیمات مهمی اتخاذ کرد.
تصمیمات مهم نشست فوق‌العاده کمیسیون امنیت ملی مجلس درباره حوادث پاکستان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: هیأت رئیسه این کمیسیون در نشست فوق‌العاده امروز خود که به بررسی کشتار اخیر شیعیان در پاکستان اختصاص داشت، تصمیمات مهمی اتخاذ کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/8393.jpg تصمیمات,مهم,نشست,فوق‌العاده,کمیسیون,امنیت,ملی,مجلس,درباره,حوادث,پاکستان Icana

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری خانه ملت گفت: هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس امروز شنبه نوزدهم اسفند ماه نشستی فوق‌العاده با موضوع بررسی جنایات و کشتار اخیر شیعیان در پاکستان برگزار کرد که به شرح زیر است:

ـ بنا بر این شد تا وزیر امور خارجه به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس دعوت شده و ضمن بررسی حوادث اخیر پاکستان، درباره انجام اقدامات عملی در این زمینه تصمیم‌گیری شود.

ـ تصمیم گرفته شد تا هیأتی از مجلس شورای اسلامی جهت ابراز هم‌دردی با خانواده‌های شهدای این فجایع، به پاکستان اعزام شود.

ـ تصمیم گرفته شد تا بیانیه‌ای از سوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در محکومیت این جنایات و نیز انتظار از مجامع بین‌المللی برای اقدام با هدف جلوگیری از این‌گونه حوادث صادر شود.

ـ بنا براین شد تا سفیر پاکستان در تهران به کمیسیون فراخوانده شده و انتظارات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در برخورد با عوامل این حوادث تروریستی به او ابلاغ شود.

ـ مقرر شد تا از دستگاه دیپلماسی کشور درخواست شود تا همه ظرفیت‌های دیپلماسی خود را در جهت محکومیت جنایات مذکور و پیگیری این جنایات از مجامع بین‌المللی به کار گیرد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet