پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/19 13:47:00
سرویس دیگر رسانه‌ها_
مطهری با اشاره به رفتار احمدی نژاد در مراسم خاکسپاری چاوز:

این رفتارها شبیه مجاهدین و کمونیست هاست/ عقبه فکری چنین اقداماتی از سوی مشایی پشتیبانی می شود

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:"یکی از مناقشات استاد مطهری در دوران قبل از انقلاب با گروه های کمونیستی و مجاهدین بر سر همین مطالبی بود که امروز جناب احمدی نژاد مطرح می کنند؛ چرا که آنها هم کشته های خودشان را با اجتهاد شخصی شهید معرفی می کردند".
این رفتارها شبیه مجاهدین و کمونیست هاست/ عقبه فکری چنین اقداماتی از سوی مشایی پشتیبانی می شود عضو کمیسیون فرهنگی مجلس گفت:"یکی از مناقشات استاد مطهری در دوران قبل از انقلاب با گروه های کمونیستی و مجاهدین بر سر همین مطالبی بود که امروز جناب احمدی نژاد مطرح می کنند؛ چرا که آنها هم کشته های خودشان را با اجتهاد شخصی شهید معرفی می کردند". https://cdn.icana.ir/d/019/27505.jpg این,رفتارها,شبیه,مجاهدین,و,کمونیست,هاست/,عقبه,فکری,چنین,اقداماتی,از,سوی,مشایی,پشتیبانی,می,شود Icana

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری خانه ملت؛ به نقل از صراط عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در ابتدای سخن به پیام احمدی نژاد برای مرگ هوگو چاوز اشاره کرد و گفت: "برخی از تعابیری که رئیس جمهوری کشورمان برای مرگ رئیس جمهور ونزوئلا به کار برد با مبانی اسلامی ما در تضاد است، و ایشان باید توجه داشته باشند که بکار بردن واژگانی همچون شهید، صالح و یا رجعت تامل بیشتری را می طلبد".

علی مطهری  در ادامه یادآور شد: "یکی از مناقشات استاد مطهری در دوران قبل از انقلاب با گروه های کمونیستی و مجاهدین بر سر همین مطالبی بود که امروز جناب احمدی نژاد مطرح می کنند؛ چرا که آنها هم کشته های خودشان را با اجتهاد شخصی شهید معرفی می کردند".
نماینده مردم تهران به رئیس جمهور توصیه کرد برای درک مفاهیم مقدسی همچون شهید به منابع دینی و علما رجوع کنند تا برای ایشان روشن شود که چاوز شهید شده یا خیر؟ چرا که در معارف اسلامی شهادت به معنای مرگ آگاهانه در راه خداست.
این چهره منتقد دولت در تبین ریشه چنین اظهاراتی از سوی احمدی نژاد اشاره داشت: "بر ما پوشیده نیست که عقبه فکری چنین مواضعی از سوی اسفندیار رحیم مشایی پشتیبانی می شود و ما می بینیم که مرتب این افراد تاکید دارند که اسلام یعنی عشق به همه انسانها و آزادی عدالت و توحید و با این ادبیات اسلام را هم در رده ادیان دیگر می بینند".
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به شکوه و تاریخچه غنی فرهنگی ملت ایران اظهار داشت: "رئیس جمهور نباید فراموش کند که بعنوان نماینده چنین ملتی در عرصه بین المللی حضور پیدا می کند و همه حرکات و سکنات او زیر ذره بین و دارای پیام است."
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به رئیس جمهور متذکر شد: "گویا شما نمی توانید تفکیکی بین شخصیت حقوقی و حقیقی تان قائل شوید که اقدام به بغل کردن مادر و دختر رئیس جمهور ونزوئلا می کنید".
وی در پایان خاطر نشان کرد: "چنین مسئله روشنی نیاز به درک عمیقی از معارف دینی ندارد و هر تازه مسلمانی هم بخوبی می داند که مرزبندی بین محرم و نامحرم در اسلام چگونه است؟"
انتهای پیام
اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet