پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/19 22:21:39
سرویس اجتماعی
زاهدی خبر داد:

غیبت وزرای علوم و آموزش و پرورش در جلسه بررسی طرح سنجش و پذیرش دانشجو

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از حضور نیافتن وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش در جلسه امروز کمیسیون متبوع خود برای بررسی طرح سنجش و پذیرش دانشجو، اعلام کرد: حضور نیافتن وزرای مربوطه به معنای این است که علاقمند به دادن ضمانت اجرایی برای عملیاتی شده طرح سنجش و پذیرش دانشجو نیستند.
غیبت وزرای علوم و آموزش و پرورش در جلسه بررسی طرح سنجش و پذیرش دانشجو رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با انتقاد از حضور نیافتن وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش و پرورش در جلسه امروز کمیسیون متبوع خود برای بررسی طرح سنجش و پذیرش دانشجو، اعلام کرد: حضور نیافتن وزرای مربوطه به معنای این است که علاقمند به دادن ضمانت اجرایی برای عملیاتی شده طرح سنجش و پذیرش دانشجو نیستند. https://cdn.icana.ir/d/019/27216.jpg غیبت,وزرای,علوم,و,آموزش,و,پرورش,در,جلسه,بررسی,طرح,سنجش,و,پذیرش,دانشجو Icana

محمدرضا زاهدی در گفت‌ و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت با اشاره به جلسه امروز (شنبه 18 اسفند) کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، گفت: جلسه امروز به بررسی نهایی طرح «سنجش و پذیرش دانشجو» با حضور وزرای علوم، تحقیقات و فناوری و آموزش وپرورش اختصاص داشت ولی این دو وزیر در جلسه شرکت نکردند که برای ما بسیار عجیب بود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، افزود: با توجه به اینکه هرساله بیش از یک میلیون نفر داوطلب کنکور هستند، نمی‌دانم چه موضوع مهم تری برای این دو وزیر پیش آمده بود که در این جلسه حضور پیدا نکردند.

وی افزود: با توجه به اهمیت این مساله، اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصمیم گرفتند ضمن بررسی این طرح، کار را به صورت کار‌شناسی دقیق پیش ببرند و طرح به گونه‌ای تدوین شود که ضمانت اجرایی و عملیاتی آن نیز دیده شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم، بیان کرد: اجرایی کردن چنین طرحی کار دشوار و مهمی است و باید یک ضمانت اجرایی از سوی وزرا داده می‌شد ولی حضور نیافتن آن‌ها به معنای این است که علاقمند به دادن چنین ضمانت اجرایی نیستند. 

زاهدی با اشاره به طرح قبلی در زمینه حذف کنکور، گفت: آن طرح که شش سال پیش طراحی شد، نواقصی داشت و نیاز به بازنگری به وجود آمد؛ لذا ما نمی‌خواهیم طرح فعلی به گونه‌ای تدوین شود که شش سال بعد مجلس در صدد اصلاح آن برآید. 

رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: توان کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس بالا‌تر از این است که ما نگران حضور نیافتن این دو وزیر باشیم؛ بنابراین طرح را پیش خواهد برد و دیگر از این دو وزیر دعوت به عمل نمی‌آورد مگر اینکه خود آن‌ها تقاضای حضور در جلسات ما را داشته باشند./ 

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet