پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/02 10:49:14
سرویس بین الملل
بخشایش‌اردستانی:

مصر در حال گذار به وضعیت ثبات نظام خویش است

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به تحولات مصر پس از وقوع انقلاب در این کشور، گفت: مصر در حال گذار به وضعیت ثبات نظام خویش است.
مصر در حال گذار به وضعیت ثبات نظام خویش است عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس با اشاره به تحولات مصر پس از وقوع انقلاب در این کشور، گفت: مصر در حال گذار به وضعیت ثبات نظام خویش است. https://cdn.icana.ir/d/019/22557.jpg مصر,در,حال,گذار,به,وضعیت,ثبات,نظام,خویش,است Icana

احمد بخشایش‌اردستانی در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به تغییر و تحولات مصر پس از وقوع بیداری اسلامی در این کشور، توضیح داد: مصر پس از وقوع انقلاب دوره‌ای از گذار را طی می‌کند و تحولات و تغییرات در این کشور را از این زاویه باید نگریست چرا که این کشور هنوز به ثبات کامل نرسیده است.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اخوان المسلمین یکی از نیروهای تاثیرگذار در جهان اسلامی است، تصریح کرد: جماعت اخوان المسلمین نفوذ قابل توجه‌ای در جهان اسلام دارد و تجربه نشان داده در هر نقطه‌ای از کشورهای اسلامی و عربی که اکثریت مردم را مسلمانان تشکیل می‌دهند اگر انتخابات آزاد برگزار شود این جماعت اسلامی حداکثر آرا را به خود اختصاص می‌دهند.

بخشایش‌اردستانی با اشاره به ناآرامی‌های مصر در روزهای اخیر، افزود: ائتلاف موسوم به جبهه آزادی در مصر ترکیبی از نیروهای ملی‌گرا و غرب‌گرا است که بنا به تحریک غرب به خیابان‌ها آمده و دست به آشوب می‌زنند ولی محمد مرسی در صورتی که فرایند گفتگوها را با این نیروها آغاز کند توانایی این را دارد که آرامش را دوباره در این کشور حکم‌فرما کند.

عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، گفت: مصر از جمله مهمترین کشورهای جهان اسلام است و به دلیل جایگاه علمی و وجود دانشگاه الازهر توانایی زیادی در تغذیه ایدئولوژیکی مسلمانان دارد از این رو باید با دقدت بیشتری مسائل بین‌المللی را رصد کند تا با موضع‌گیری‌های خود جایگاه خویش را در میان مسلمانان حفظ کند.

در کشور مصر پس از انقلاب و سرنگونی حکومت دیکتاتوری حسنی مبارک با برگزاری رفراندم محمد مرسی  به ریاست جمهوری رسید ولی در این میان نیروهای لیبرال و غرب‌گرا با این دولت مخالفت کردند و خواستار توجه حکومت به مطالبات خود شدند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet