پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/20 08:50:00
سرویس صحن
ممبینی:

دریافت‌ها و پرداخت‌ها در کشور منوط به اجازه مجلس است

معاون بودجه‌ای معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور، با بیان اینکه دریافت‌ها و پرداخت‌ها در کشور جریانی توقف‌ناپذیر است، تصریح کرد: هرگونه دریافت و پرداخت در کشور منوط به قانونی است که از سوی مجلس تصویب و ابلاغ می‌شود.
دریافت‌ها و پرداخت‌ها در کشور منوط به اجازه مجلس است معاون بودجه‌ای معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور، با بیان اینکه دریافت‌ها و پرداخت‌ها در کشور جریانی توقف‌ناپذیر است، تصریح کرد: هرگونه دریافت و پرداخت در کشور منوط به قانونی است که از سوی مجلس تصویب و ابلاغ می‌شود. https://cdn.icana.ir/d/019/16158.jpg دریافت‌ها,و,پرداخت‌ها,در,کشور,منوط,به,اجازه,مجلس,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رحیم ممبینی در نشست علنی امروز (یکشنبه 20 اسفند) مجلس شورای اسلامی در گزارشی پیرامون بررسی لایحه سه‌دوازدهم بودجه کل کشور، تصریح کرد: براساس قانون اساسی، کشور باید دارای بودجه سالانه باشد که در زمان مقرر و از ابتدای سال شمسی مهیا شود.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور، افزود: اگر چنانچه قانون بودجه برای آن سال مهیا نباشد از آنجا که دریافت‌ها و پرداخت‌ها در کشور توقف‌ناپذیر است، باید براساس چند دوازدهم عمل شود به این معنی که پرداخت‌ها و دریافت‌ها در کشور روزانه و ساعتی است یعنی دریافت باید وارد خزانه شده و پرداخت نیز از طریق خزانه انجام گیرد.

وی تصریح کرد: بر این اساس هرگونه پرداخت و دریافت منوط به اجازه قانونی است که از سوی مجلس ابلاغ شود که در این راستا دولت لایحه سه دوازدهم سه ماهه اول سال جاری را به مبلغ 45 هزار میلیارد تومان تقدیم مجلس کرد.

ممبینی افزود: به موجب آیین‌نامه داخلی مجلس، مبنای بررسی و رسیدگی لوایح چنددوازدهم، آخرین قانون بودجه مصوب و موجود در کشور است و پیشنهاد دولت نیز بر مبنای اعتبارات مصوب سال 1391 و با پیش‌بینی افزایش‌ها در سال 92 صورت گرفت.

وی یادآور شد: اجازه دریافت‌ها و پرداخت‌ها هم شامل منابع عمومی کشور و هم شامل پرداخت‌های اختصاصی و بودجه‌های شرکت‌های دولتی است و اجازه دریافت و پرداخت مربوط به بودجه کل کشور است که جریانی توقف ناپذیر است و باید در بستر قانونی انجام شود.

ممبینی با بیان اینکه شرکت‌های دولتی باید براساس قانون بودجه 91 امور خود را به انجام برسانند، تصریح کرد: اما در ارتباط با منابع عمومی و بودجه‌های اختصاصی مبلغ 45 هزار میلیارد تومان پیشنهاد داده شد که بر مبنای مبلغ مصوب سال 1391 است که 164 هزار میلیارد تومان بود.

وی گفت: اگر 164 هزار میلیارد تومان را برای چهار مقطع زمانی درنظر بگیریم و با توجه به رشد هزینه‌های جاری در کشور، حداقل همین عدد 45 هزار میلیارد تومان خواهد شد.

ممبینی با بیان اینکه برنامه دولت این است که به موجب قانون برنامه پنجم توسعه از ابتدای سال 92 ضریب ریالی را برای کارکنان شاغل و بازنشسته اعمال کند، تاکید کرد: دولت تلاش دارد بخشی از استحقاقی پرسنل را بپردازد که این امر نیاز به رشد 20 درصدی برای حقوق و مزایا دارد.

معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌جمهور، گفت: بنابراین از نمایندگان مجلس درخواست دارم به دلیل اهمیت موضوع که چاره ای جز تصویب این لایحه نیست به لایحه پیشنهادی دولت درباره بودجه سه دوازدهم رای دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet