پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/20 08:36:00
سرویس صحن
عثمانی در تذکر آئین نامه‌ای:

تصویب لایحه سه‌دوازدهم باید براساس قانون بودجه سال 91 باشد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درخواست ۴۵ هزار میلیارد تومان برای بودجه سه ماهه سال ۹۲ را مغایر با قانون بودجه ۹۱ خواند و گفت: بی توجهی به بودجه سال ۹۱ در تدوین بودجه ۹۲، به این معنی است که بودجه دیگری نوشته ایم.
تصویب لایحه سه‌دوازدهم باید براساس قانون بودجه سال 91 باشد عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درخواست 45 هزار میلیارد تومان برای بودجه سه ماهه سال 92 را مغایر با قانون بودجه 91 خواند و گفت: بی توجهی به بودجه سال 91 در تدوین بودجه 92، به این معنی است که بودجه دیگری نوشته ایم. https://cdn.icana.ir/d/019/31171.jpg تصویب,لایحه,سه‌دوازدهم,باید,براساس,قانون,بودجه,سال,91,باشد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدقسیم عثمانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 20 اسفند) مجلس شورای اسلامی در تذکر آئین نامه ای به ماده 188 استناد کرد و گفت: در آئین نامه تصریح شده که دولت موظف به ارائه لایحه بودجه چند دوازدهم به مجلس بود.

نماینده مردم بوکان در مجلس شورای اسلامی افزود: اما الان لایحه ای که دولت ارائه داده است، بودجه سه ماهه است و باید سه دوازدهم آنچه در سال قبل بوده است را مدنظر قرار دهد.

وی افزود: دولت وقتی در لایحه سه دوازدهم 45 هزار میلیارد تومان پول درخواست کرده است، یعنی در سه ماه اول سال 1391، 45 هزار میلیارد تومان دریافت و پرداخت شده است در حالی که چنین نبوده است و این درست نیست.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: هر تغییری در قانون بودجه سه ماهه سال 91 بدهیم به این معنی است که بودجه دیگری نوشتیم و چند دوازدهم از دست خواهد رفت.

دکتر لاریجانی رئیس مجلس درپاسخ به این تذکر، تصریح کرد: تذکر شما متوجه تبصره (1) ماده 188 آئین نامه است که مبنای چند دوازدهم را آخرین قانون بودجه سالانه مصوب می داند و بر این اساس تذکر شما درست و این مساله باید لحاظ شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet