خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/12 13:29:00
سرویس استان ها
کولیوند مطرح کرد:

دیدنی‌های البرز تلفیقی از کویر و طبیعت بکر

عضو مجمع نمایندگان استان البرز با اشاره به جاذبه‌های گردشگری در استان البرز، گفت: دیدنی‌های البرز تلفیقی از کویر و طبیعت بکر است.
دیدنی‌های البرز تلفیقی از کویر و طبیعت بکر عضو مجمع نمایندگان استان البرز با اشاره به جاذبه‌های گردشگری در استان البرز، گفت: دیدنی‌های البرز تلفیقی از کویر و طبیعت بکر است. https://cdn.icana.ir/d/019/30482.jpg دیدنی‌های,البرز,تلفیقی,از,کویر,و,طبیعت,بکر Icana

محمد‌جواد کولیوند در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به جاذبه‌های توریستی و تفریحی در استان البرز، توضیح داد: استان البرز پیش از اینکه تبدیل به یک استان مجزا شود مورد غفلت مسافران واقع می‌شد و کسی به این استان اعتنا نمی‌کرد ولی از آن زمان که البرز بدل به یک استان مجزا شد بیشتر به لحاظ گردشگری مورد توجه قرار می‌گیرد.

نماینده مردم کرج، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در استان البرز گردشگران می‌توانند با تلفیقی از زیبایی‌های طبیعی مواجه شوند چرا که از یک سو در اشتهار با طبیعت  کویری مواجه می‌شویم و از سوی دیگر در طالقان با رودخانه‌های پر آب و مناطق مصفا روبرو هستیم.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، افزود: جاده چالوس از کرج تا تونل کندوان 59 روستا وجود دارد که در میان این روستاها جاذبه‌های گردشگری فوق العاده‌ای دیده می‌شود و به لحاظ آب و هوا نیز این روستاها از قابلیت‌های زیادی برای جذب گردشگر برخوردار هستند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت با اشاره به آثار باستانی موجود در استان البرز، گفت: در استان البرز اماکن و حتی پارک‌های وجود دارد که قدمتی کهن دارند و در این استان آثار باستانی متعلق به دوره صفویه و قاجارنیز وجود دارد.

عضو مجمع نمایندگان استان البرز، توضیح داد: سد امیرکبیر در این استان به عنوان یکی دیگر از جاذبه‌های گردشگری مطرح می‌شود و هر ساله در ایام تعطیل تعداد قابل توجهی از گردشگران را جذب خود می‌کند و از این رو این استان با توجه به مناطق با صفا و سرسبز می‌توان منطقه‌ای مناسب برای سیاحت در ایام نوروز باشد.

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet