پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/20 10:21:00
سرویس صحن
برای اصلاحات بیشتر در کمیسیون آیین نامه انجام شد؛

اصلاح آیین‌نامه درباره وظایف هیأت رئیسه برای رسیدگی به مشکلات نمایندگان مرعی ماند

با رأی نیاوردن اصل و حذف ماده ۴ طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس که درباره وضعیت اختیارات هیئت رئیسه در بررسی مشکلات نمایندگان بود، این ماده برای اصلاحات بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شد.
اصلاح آیین‌نامه درباره وظایف هیأت رئیسه برای رسیدگی به مشکلات نمایندگان مرعی ماند با رأی نیاوردن اصل و حذف ماده 4 طرح اصلاح موادی از آیین نامه داخلی مجلس که درباره وضعیت اختیارات هیئت رئیسه در بررسی مشکلات نمایندگان بود، این ماده برای اصلاحات بیشتر به کمیسیون مربوطه ارجاع داده شد. https://cdn.icana.ir/d/019/21332.jpg اصلاح,آیین‌نامه,درباره,وظایف,هیأت,رئیسه,برای,رسیدگی,به,مشکلات,نمایندگان,مرعی,ماند Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خود بررسی ماده4 از طرح اصلاح موادی از قانون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی را در دستور کار خود قرار داند.

در این ماده آمده است در تبصره یک ماده 73 قانون قبل از کلمه معاونین عبارت بعضی از اعضای هئیت رئیسه اضافه می‌شود در تبصره 1 از ماده 73 هم آمده است که رئیس مجلس  می‌تواند بخشی از وظایف و اختیارات خود را به معاونین قوانین، نظارت و اجرایی یا مسئولین ذیربط تصویب کند.

بعد از اظهار نظر نمایندگان موافق و مخالف در نهایت بهارستان نشینان با 132 رای موافق، 8 رای مخالف و 24 رای ممتنع از مجموع 244 نماینده حاضر درمجلس با اصل این طرح مخالفت کردند. برهمین اساس رئیس مجلس حذف این ماده را به رای بهارستان نشینان گذاشت و این بار هم نمایندگان با 46 رای موافق، 55 رای مخالف و 44 رای ممتنع از مجموع 242 نماینده حاضر در صحن علنی مجلس با حذف این موضوع هم مخالفت کردند.

برهمین اساس ماده مذکور برای بررسی اصلاح مجدد به کمیسیون تخصصی ارجاع شد./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet