پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/20 09:58:00
سرویس صحن
با رای نمایندگان؛

حداقل و حداکثر اعضای کمیسیون های تخصصی مشخص شد

تعیین حداقل و حداکثر اعضای کمیسیون های تخصصی با رای نمایندگان به تصویب رسید.
حداقل و حداکثر اعضای کمیسیون های تخصصی مشخص شد تعیین حداقل و حداکثر اعضای کمیسیون های تخصصی با رای نمایندگان به تصویب رسید. https://cdn.icana.ir/d/019/26820.jpg حداقل,و,حداکثر,اعضای,کمیسیون,های,تخصصی,مشخص,شد Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه20 اسفند) مجلس شورای اسلامی، رسیدگی به طرح اصلاح موادی از قانون آیین‌نامه داخلی مجلس را ادامه دادند، وکلای ملت در جلسه امروز پارلمان، ماده 2 این طرح را که ماده 42 قانون فعلی آیین‌نامه داخلی را اصلاح می‌کرد مورد بحث و بررسی قرار داده و به تصویب رساندند.

وکلای ملت در ابتدا اصل و حذف این ماده را بررسی کردند و به تصویب نرساندند و سپس یک پیشنهاد اصلاحی در متن این ماده توسط علی لاریجانی رئیس مجلس مطرح شد که در نهایت پیشنهاد وی با 185 رای موافق، 16 رای مخالف و 20 رای ممتنع از 249 نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید.

طبق مصوبه مجلس، مجلس دارای کمیسیون‌های خاص، شامل کمیسیون‌های مشترک، ویژه، تلفیق، تحقیق، تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس، اصل 90 قانون اساسی و کمیسیون‌های تخصصی با محدوده وظایف مشخص به شرکت مواد این آیین‌نامه خواهد بود.تعداد اعضای کمیسیون تحقیق و کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس هر کدام 15 نفر و اعضای ثابت کمیسیون اصل 90 قانون اساسی و تعداد اعضای کمیسیون‌های تخصصی حداقل 19 و حداکثر 23 نفر است.

اعضای کمیسیون‌های تخصصی بر اساس تخصص و سوابق اجرایی و سابقه عضویت در کمیسیون مورد درخواست، امتیاز بندی می‌شوند.

خانه ملتی‌ها همچنین در ماده 3 این طرح، ماده 50 قانون فعلی آیین‌نامه داخلی را اصلاح کردند و به تصویب رساندند. طبق این ماده، «کمیسیون آموزش و تحقیقات» به «کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری» تغییر یافت.

بهارستان‌نشینان با 180 رای موافق، 6 رای مخالف و 12 رای ممتنع از 249 نماینده حاضر در این جلسه، این ماده را نیز مصوب کردند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet