پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/03 12:03:00
سرویس بین الملل
کولیوند:

کانادا در نقض حقوق بشر گوی سبقت را ربوده است

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اشاره به نقض گسترده حقوق بومیان کانادا، گفت: کانادا در نقض حقوق بشر گوی سبقت را ربوده است.
کانادا در نقض حقوق بشر گوی سبقت را ربوده است نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با اشاره به نقض گسترده حقوق بومیان کانادا، گفت: کانادا در نقض حقوق بشر گوی سبقت را ربوده است. https://cdn.icana.ir/d/019/32336.jpg کانادا,در,نقض,حقوق,بشر,گوی,سبقت,را,ربوده,است Icana

محمد ‌جواد کولیوند در گفت‌وگوبا خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به نقض حقوق بومیان کانادا از سوی دولت این کشور درسال گذشته، توضیح داد: دولت کانادا از دیرباز از جمله کشورهای غربی بوده که در مقوله حقوق بشر ادعاهای بسیاری داشته و دارد ولی خود گوی سبقت را در نقض حقوق بشر ربوده است.

نماینده مردم کرج، اشتهارد و آسارا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بومیان از جمله ساکنان اولیه کانادا هستند، تصریح کرد: بومیان و سرخپوستان کانادایی سالیان متمادی در این کشور می‌زیسته اند ولی پس از مهاجرت سفیدپوستان انگلیسی‌تبار و سلطه یافتن آنها در کانادا، بومیان مورد استضعاف قرار گرفتند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، افزود: بومیان در کانادا بعضاً از حقوق اولیه خود هم محروم هستند و قادر به تعلیم و تربیت و مشارکت در عرصه‌های عمومی را ندارند.

نماینده مردم کرج، اشتهارد و آسارا در مجلس، گفت: سازمان‌های بین‌المللی با سکوت خود در برابر خشونت‌های سازمان یافته ضد بومیان کانادا باعث شدند تا این دولت گستاخانه تر این اقلیت را مورد تعرض قرار دهد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس با نقد سیاست‌های استفان هارپر، نخست وزیر کانادا، توضیح داد: تعریف بیمار از حقوق بشر در غرب عاملی در جهت  نقض گسترده این حقوق در کشورهای غربی شده و تا زمانی که این برداشت متناقض از حقوق بشر تصحیح نشود وضعیت به همین منوال ادامه خواهد یافت./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet