پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/05 11:39:00
سرویس بین الملل
باقری:

عربستان در تله‌ای که برای مردم بحرین ساخته گرفتار شده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مردم عربستان باید با فشار بر خاندان آل سعود جایگاه ویژه ای برای این کشور در نظام بین الملل تعریف کنند، گفت: عربستان با داشتن منابع عظیم نفت و وجود اماکن مقدس مذهبی مسلمانان می تواند نقش پررنگی در جهان اسلام داشته باشد.
عربستان در تله‌ای که برای مردم بحرین ساخته گرفتار شده است عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مردم عربستان باید با فشار بر خاندان آل سعود جایگاه ویژه ای برای این کشور در نظام بین الملل تعریف کنند، گفت: عربستان با داشتن منابع عظیم نفت و وجود اماکن مقدس مذهبی مسلمانان می تواند نقش پررنگی در جهان اسلام داشته باشد. https://cdn.icana.ir/d/019/22623.jpg عربستان,در,تله‌ای,که,برای,مردم,بحرین,ساخته,گرفتار,شده,است Icana

محمد باقری در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، در خصوص  بازداشت های خودسرانه شیعیان عربستانی از سوی رژیم آل سعود، اظهار داشت: نیروهای امنیتی آل سعود در سال گذشته بدون توجه به هشدارهای سازمان ها و نهادهای حقوق بشری اقدام به بازداشت شیعیان در این کشور کردند.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه موج اعتراضات مردمی عربستان در سال گذشته  به ریاض هم رسید، تصریح کرد: در دوسال اخیر کشورهایی که حاکمیت آنها از دل مردمی بیرون نیامده است دچار موج عظیمی به نام بیداری اسلامی شده است که این موج به عربستان صعودی نیز رسیده است.

وی با بیان اینکه عربستان در تله ای که برای مردم بحرین ساخته بود گرفتار شده است، ادامه داد: خاندان آل سعود با اعزام نیروهای امنیتی به بحرین  با همدستی آل خلیفه سعی در خاموش کردن  آتشفشان خواسته مردم شیعه بحرین را داشت غافل از اینکه به زودی خود گرفتار خواسته مشروع مردم خود خواهد شد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس نهم، تصریح کرد: در قرنی که به نام دموکراسی و آزادی خواهی ثبت شده است دیگر بازداشت و شکنجه راهی برای فرار دیکتاتورهای منطقه از آتشفشان خشم مردم نیست و باید حاکمان منطقه به خواسته مردم گردن نهند.

 عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه مردم عربستان باید با فشار بر خاندان آل سعود جایگاه ویژه ای برای این کشور در نظام بین الملل تعریف کنند، تصریح کرد: عربستان با داشتن منابع عظیم نفت و وجود اماکن مقدس مذهبی مسلمانان می تواند نقش پررنگی در جهان اسلام داشته باشد که با سیاست‌های غلط آل سعود جایگاه عربستان در عرصه بین الملل به شدت تضعیف شده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet