پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/20 11:29:00
سرویس صحن
اکبریان در نطق میان دستور:

ارائه لایحه سه‌دوازدهم بودجه بدعت دولت برای قانون‌گریزی است

عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس، با بیان اینکه دولت در ارائه لایحه سه‌دوازدهم افزایش شدید عوارض، مالیات ها و هزینه ها را لحاظ کرده است، تصریح کرد: این اقدام دولت در ارائه لایحه سه دوازدهم بدعت دولت برای قانون‌گریزی است.
ارائه لایحه سه‌دوازدهم بودجه بدعت دولت برای قانون‌گریزی است عضو کمیسیون صنایع ومعادن مجلس، با بیان اینکه دولت در ارائه لایحه سه‌دوازدهم افزایش شدید عوارض، مالیات ها و هزینه ها را لحاظ کرده است، تصریح کرد: این اقدام دولت در ارائه لایحه سه دوازدهم بدعت دولت برای قانون‌گریزی است. https://cdn.icana.ir/d/019/557.jpg ارائه,لایحه,سه‌دوازدهم,بودجه,بدعت,دولت,برای,قانون‌گریزی,است Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، عزیز اکبریان در نشست علنی امروز (یکشنبه 20 اسفند) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، گفت: امروز به برکت حضور باصلابت مردم در صحنه‌های دفاع از انقلاب اسلامی، خون شهدا و ثمره آن یعنی درخت تنومند ولایت فقیه، استکبار جهانی نتوانسته است به آرزوهای خود در تحریم های ضد ایرانی دست پیدا کند.

نماینده مردم کرج و اشتهارد در مجلس شورای اسلامی، افزود: مذاکرات هسته‌ای آلماتی نشان داد که غرب حرف منطقی برای گفتن ندارد و مساله هسته‌ای بهانه‌ای برای اعمال فشار بر ملت ایران است تا به زانو درآید که البته این توطئه با حضور آگاهانه مردم و هدایت عالمانه رهبر معظم انقلاب به بار ننشست.

وی تصریح کرد: چهره استراتژیک جمهوری اسلامی ایران در خاورمیانه خصوصا در کشورهای عراق، افغانستان، سوریه، لبنان و فلسطین دشمنان را با چالش جدی مواجه کرده و شکست‌های پی در پی را نصیب آنان کرده است.

اکبریان با بیان اینکه 80 روز تاخیر دولت در ارائه لایحه بودجه به مجلس و ارائه سه دوازدهم بودجه برای اداره امور سه ماهه اول سال 92 بدعت برای قانون‌گریزی است، تصریح کرد: افزایش نجومی هزینه‌ها در لایحه بودجه بدون توجه به منابع درآمدی و همچنین افزایش شدید عوارض و مالیات‌ها در کشور از مسائل مهمی است که نمایندگان مجلس در بررسی لایحه بودجه مورد توجه قرار دهند.

نماینده مردم در مجلس نهم ادامه داد: همچنین افزایش نرخ ارز و سه برابر شدن قیمت آن، حدود دو سوم درآمدهای مردم خصوصا کارمندان، کارگران  و بازنشستگان را کاهش داده است.

اکبریان تاکید کرد: بنابراین پیش بینی افزایش 20 درصدی حقوق در بودجه سال 92 ظلم مضاعفی به اقشار حقوق بگیر جامعه است و نمایندگان باید در بررسی لایحه بودجه سال 92 تصمیم گیری عادلانه و عالمانه ای درباره افزایش حقوق کارمندان دولت، کارگران و بازنشستگان داشته باشند.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در دیدار با نمایندگان مجلس خبرگان و تاکید ایشان درخصوص رسیدگی به وضعیت معیشت مردم و مشکلات اقتصادی تصریح کرد: فرمایشات رهبر فصل الخطاب برای همه دولتمردان و نمایندگان مجلس است.

نماینده مردم کرج و اشتهارد در مجلس گفت: رئیس جمهور و دولتمردان باید پاسخگوی گرانی، نابسامانی و تورم اقتصادی در کشور باشند که متاسفانه مسئولان دولتی در بسیاری از موارد ضعیف عمل کردند.

وی یادآور شد: در کمیسیون صنایع و معادن مجلس جلسات متعددی با دولتمردان درباره حمایت از تولید ملی، تامین نقدینگی واحدهای تولیدی خصوصا صنایع خودروسازی برگزار شد که متاسفانه دولتمردان به اکثر تعهدات خود عمل نکردند و نتیجه آن نابسامانی واحدهای تولیدی، افزایش قیمت و اخراج کارگران در جامعه شد.

اکبریان گفت: از دولت درخواست دارم به جای سفرهای طولانی استانی از یک سفر به سفر دیگر به برگزاری جلسات کارشناسانه با حضور کارشناسان اقتصادی بپردازد و اقدامات میدانی را نسبت را کنترل وتثبیت قیمت ها در دستور کار قرار دهد.

وی خطاب به علمای مجلس گفت: سفر رئیس جمهور به ونزوئلا  و شرکت ایشان در مراسم تدفین رئیس جمهور این کشور امری پسندیده در عرف دیپلماتیک است اما اظهاراتی که هیچگونه مبنای عرفی، فقهی و شرعی ندارد و حضور در جمع خانواده چاوز آن گونه که در رسانه ها انعکاس یافته است نیازمند اعلام نظر و واکنش از سوی علمای کشور و مجلس است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: این در حالی است که دولت درباره کشتار فجیع مسلمانان پاکستان نه عزای عمومی اعلام کرده و نه تاکنون این اقدامات را محکوم کرده است./

پایان پیام

 

 

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet