پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/20 13:02:45
سرویس اقتصادی
حسن نژاد با اشاره به گرانی کالاهای اساسی در شب عید:

دولت به جای تنظیم بازار درصدد کسب درآمد است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ادعای مسئولان دولتی مبنی بر ذخیره سازی کالاهای اساسی هیچ انطباقی با افزایش روز افزون قیمت ها ندارد، گفت: اگر کالاهای اساسی ذخیره شده با قیمت بالا عرضه می شود، باید گفت دولت به جای تنظیم بازار بیشتر درصدد کسب درآمد است.
دولت به جای تنظیم بازار درصدد کسب درآمد است عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه ادعای مسئولان دولتی مبنی بر ذخیره سازی کالاهای اساسی هیچ انطباقی با افزایش روز افزون قیمت ها ندارد، گفت: اگر کالاهای اساسی ذخیره شده با قیمت بالا عرضه می شود، باید گفت دولت به جای تنظیم بازار بیشتر درصدد کسب درآمد است. https://cdn.icana.ir/d/019/26811.jpg دولت,به,جای,تنظیم,بازار,درصدد,کسب,درآمد,است Icana

محمد حسن نژاد در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، اظهار داشت: مسئولان دولتی ادعا می کنند که کمبودی در بازار وجود ندارد و کالاهای اساسی به اندازه کافی ذخیره سازی شده و اگر واقعا چنین موضوعی صحت دارد، باید قیمت کالاهای اساسی کاهش بیابد اما متاسفانه قیمت این کالاها به طور مداوم رو به افزایش است.

نماینده مردم مرند و جلفا در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: در این شرایط باید گفت یا دولت در مورد ذخیره سازی کالاهای اساسی دروغ می گوید و یا کالاهای ذخیره شده را به بازار عرضه نمی کند.

وی تصریح کرد: اگر کالاهای اساسی ذخیره نشده است پس دردی از مردم را هم دوا نمی کند و اگر عرضه کالاهای ذخیره شده نمی تواند قیمت ها را کاهش دهد، باز هم برای مردم کارآیی ندارد.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: اگر دولت کالاهایی را با قیمت پایین خریداری و ذخیره سازی کرده و هم اکنون این کالاها در بازار گران است، به این دلیل است که دولت کالاها را با قیمت بالا عرضه می کند و به جای تنظیم بازار به دنبال کسب درآمد است.

حسن نژاد با اشاره به اینکه از حدود سه ماه پیش هشدارهایی از سوی نمایندگان مجلس در مورد گرانی برخی از کالاهای اساسی در شب عید داده شد، عنوان کرد: اگر سوء مدیریت موجب افزایش قیمت کالاهای اساسی در روزهای پایانی سال شده است باید تدابیر لازم برای برچیده شدن این سوء مدیریت ها اندیشیده شود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه افزایش قیمت ها کاهش قدرت خرید مردم را رقم زده است، گفت: دولت با نحوه مدیریت اقتصادی کشور عدم کارآیی خود را به اثبات رسانده است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet