پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/20 15:31:48
سرویس فرهنگی
حسینی:

مسوولان کشور درد فرهنگ ندارند

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه بودجه فرهنگی سال ۹۲ با در نظر گرفتن تورم حدود ۵۰ درصد کاهش یافته است، گفت:‌ ما موضوع بودجه فرهنگی را در جلسه کمیسیون فرهنگی بررسی می‌کنیم و از کمسیون تلفیق هم می‌خواهیم که پیگیری های لازم را انجام دهد. سپس آن را در صحن علنی مجلس مطرح کرده و تلاش می‌کنیم تا میزان بودجه فرهنگی کشور را افزایش دهیم.
مسوولان کشور درد فرهنگ ندارند عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه بودجه فرهنگی سال 92 با در نظر گرفتن تورم حدود 50 درصد کاهش یافته است، گفت:‌ ما موضوع بودجه فرهنگی را در جلسه کمیسیون فرهنگی بررسی می‌کنیم و از کمسیون تلفیق هم می‌خواهیم که پیگیری های لازم را انجام دهد. سپس آن را در صحن علنی مجلس مطرح کرده و تلاش می‌کنیم تا میزان بودجه فرهنگی کشور را افزایش دهیم. https://cdn.icana.ir/d/019/23463.jpg مسوولان,کشور,درد,فرهنگ,ندارند Icana

سید مرتضی حسینی در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، در مورد کاهش بودجه فرهنگی در لایحه بودجه 92، گفت: با این تورم در حدود 40 یا 50 درصد، کاهش بودجه فرهنگی صورت گرفته است و ظاهرا آقایان درد فرهنگ ندارند. مظلومیت فرهنگ نیز دراین نکته است که امور فرهنگی در ظاهر به بودجه بالا نیاز ندارد ولی مسوولان کشور نمی‌دانند که اگر مشکلات عرصه فرهنگ حل نشود، نمی‌توانیم در سایر عرصه‌ها نیز پیشرفت چشمگیرداشته باشیم.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با اشاره به هشدار وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به نمایندگان مجلس در مورد میزان بودجه فرهنگی در لایحه بودجه سال 92، افزود: در حقیقت میزان اعتباری که به عنوان بودجه فرهنگی سال 92 به ما ارایه شد، نشان می‌دهد که مسوولان کشور به عرصه فرهنگ  توجه نمی‌کنند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، یادآورشد:ما موضوع بودجه فرهنگی را در جلسه کمیسیون فرهنگی بررسی می‌کنیم و پیگیری‌های لازم را انجام می‌دهیم و از کمسیون تلفیق هم می‌خواهیم که پیگیری‌های مکفی را در این مورد انجام دهد. سپس آن را در صحن علنی مجلس مطرح  و تلاش می‌کنیم تا میزان بودجه فرهنگی کشور را افزایش دهیم./

 

"سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی درگفت وگویی عنوان کرد: با توجه به اینکه  بودجه‌ پیشنهادی دولت برای سال ۹۲ در حوزه‌ فرهنگ به نسبت سال قبل کاهش یافته است، این کمیسیون برای افزایش این بودجه تلاش خواهد کرد."

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet