خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/20 15:50:28
سرویس اقتصادی
کاتب:

بودجه عمومی دولت 6/15 درصد رشد داشته است

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به رشد ۶/۱۵ درصدی بودجه عمومی دولت، از افزایش میزان رقم یارانه‌ها در لایحه بودجه سال ۹۲ خبر داد.
بودجه عمومی دولت 6/15 درصد رشد داشته است سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به رشد 6/15 درصدی بودجه عمومی دولت، از افزایش میزان رقم یارانه‌ها در لایحه بودجه سال 92 خبر داد. https://cdn.icana.ir/d/019/21830.jpg بودجه,عمومی,دولت,6/15,درصد,رشد,داشته,است Icana

غلامرضا کاتب در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت درباره نقاط ضعف و قوت بودجه سال 1392 گفت: بودجه عمومی دولت از 144 هزار میلیارد تومان به 164 هزار میلیارد تومان رسیده که در شاهد رشد 6/15 درصدی آن هستیم.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه هزینه‌های جاری 3/20 درصد رشد داشته است، افزود: میزان میزان مصارف هزینه‌ای از درآمدهای نفتی از 60به 43 درصد کاهش داشته و این امر نشان می‌دهد وابستگی بودجه به نفت در مصارف هزینه‌ جاری 17 درصد کاهش داشته است.

وی توضیح داد: در لایحه دولت پیش‌بینی شده که این کاهش وابستگی از محل مالیات‌ها و یا هدفمندی یارانه‌ها تامین شود.

این نماینده مردم در مجلس نهم نقطه منفی بودجه سال 92 را افزایش میزان رقم یارانه‌ها دانست و توضیح داد: چنین روشی موجب افزایش نقدینگی در جامعه خواهد شد که رشد تورم را به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی کمیسیون برنامه و بودجه مجلس به نظر مجلس درباره هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و گفت: نظر مجلس آن است که هدفمندی به صورت یک بسته کامل دیده شود و نه فقط اجرای ماده 6 آن؛ یعنی مواد 8 و 11 نیز که بر حمایت از تولید و حمایت از سهم دولت در سرمایه‌گذاری است و مغفول مانده، تاکید شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet