پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/20 17:45:21
سرویس اجتماعی
در دیدار رئیس مجلس با هیأت رئیسه فراکسیون ایثارگران مطرح شد:

تأکید رئیس‌مجلس بر لحاظ شدن معوقات جامعه ایثارگری در بودجه 92

سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره به دیدار اعضای هیات رئیسه این فراکسیون با رئیس مجلس، تصریح کرد: در این دیدار لاریجانی با بیان نقش پراهمیت جامعه ایثارگران در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، بر لزوم اتخاذ تدابیری برای لحاظ شدن معوقات ایثارگران در بودجه سال ۹۲ تأکید کرد.
تأکید رئیس‌مجلس بر لحاظ شدن معوقات جامعه ایثارگری در بودجه 92 سخنگوی فراکسیون ایثارگران مجلس با اشاره به دیدار اعضای هیات رئیسه این فراکسیون با رئیس مجلس، تصریح کرد: در این دیدار لاریجانی با بیان نقش پراهمیت جامعه ایثارگران در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، بر لزوم اتخاذ تدابیری برای لحاظ شدن معوقات ایثارگران در بودجه سال 92 تأکید کرد. https://cdn.icana.ir/d/019/36201.jpg تأکید,رئیس‌مجلس,بر,لحاظ,شدن,معوقات,جامعه,ایثارگری,در,بودجه,92 Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در مورد دیدار امروز (یک‌شنبه 20 اسفند) اعضای هیات رئیسه فراکسیون ایثارگران با دکتر علی لاریجانی، گفت: تاکنون بالغ بر 20 جلسه کارشناسی رسمی با اعضا، مسئولان و کارشناسان برای دستیابی به راهکار‌های برونرفت از مشکلات ایثارگران برگزار شده  که نتایج این نشست‌ها در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت و در این دیدار رئیس مجلس ضمن بیان نقش پراهمیت جامعه ایثارگران در به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی، بر لزوم اتخاذ تدابیری  برای لحاظ شدن معوقات ایثارگران در بودجه سال 92 تأکید کرد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، افزود: در مجموعه جامعه ایثارگری مشکلاتی وجود دارد که یکی از مهمترین آنها بحث درمان است و در این جلسه تصمیم گرفته شد تا ایثارگران اختیار داشته باشند تا برای درمان از مجموعه بنیاد شهید و یا دستگاه‌های ذی‌ربط که در آن شاغل هستند، یکی را انتخاب کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: اگر ایثارگران برای  دریافت خدمات درمانی، دستگاهی که در آن فعالیت می‌کنند را انتخاب کنند، بودجه‌اش در آنجا لحاظ خواهد شد و اگر بنیاد را برای این امر در نظر بگیرند، بودجه درمان به بنیاد تزریق خواهد شد و مقرر گردید که حداقل 500 میلیارد تومان برای این منظور اختصاص یابد.

جعفرزاده ایمن‌آبادی درخصوص معوقات ایثارگران خاطرنشان کرد: مقرر شد 5 هزار میلیارد تومان برای  پرداخت معوقات ایثارگران در نظر گرفته شود و در مباحث خدماتی دیگر مانند اشتغال، مسکن و خدمات رفاهی و آموزش تحصیلی قرار بر این شد که در احکام بودجه بدان توجه شود.

وی با اشاره به تبصره 2 ماده 39 لایحه جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران تصریح کرد: مقرر شد این تبصره با قید دوفوریت در صحن علنی مورد بررسی و بازنگری قرار گیرد، زیرا این تبصره قطع حقوق مستمری ایثارگران شاغل را در پی خواهد داشت و با این تصمیم ایثارگران ترجیح خواهند داد که بین مستمری دریافتی و حقوق حاصل از اشتغال‌شان، حقوق مستمری را انتخاب کنند، در نتیجه کل مجموعه نظام از ایثارگران خالی خواهد ماند.

سخنگوی فراکسیون ایثارگران در پایان اظهار داشت: در این جلسه رئیس مجلس تاکید داشتند که دستگاه‌های ذی‌ربط در بهترین سطح برای ارائه خدمات به ایثارگران اقدامات لازم را انجام دهند و اگر در بحث احکام در لایحه بودجه مشکلی وجود دارد آن را اصلاح کنند و  همچنین اگر در بخش ارقام نیاز به اصلاح است، اقدام مقتضی را انجام دهند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet