پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/09 16:30:00
سرویس اجتماعی
هاشم‌زهی یادآور شد:

شاه‌دژ؛ قلعه‌ای باستانی و تاریخی در نهبندان

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس، قلعه شاه دژ را یکی از مناطق دیدنی شهرستان‌ نهبندان خواند وگفت: کوه‌های اطراف شهرستان نهبندان تحت عنوان کوه‌های مریخی از مناطق دیدنی استان خراسان جنوبی به شمار می‌رود.
شاه‌دژ؛ قلعه‌ای باستانی و تاریخی در نهبندان نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس، قلعه شاه دژ را یکی از مناطق دیدنی شهرستان‌ نهبندان خواند وگفت: کوه‌های اطراف شهرستان نهبندان تحت عنوان کوه‌های مریخی از مناطق دیدنی استان خراسان جنوبی به شمار می‌رود. https://cdn.icana.ir/d/019/21723.jpg شاه‌دژ؛,قلعه‌ای,باستانی,و,تاریخی,در,نهبندان Icana

مراد هاشم‌زهی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در مورد مناطق دیدنی و گردشگری حوزه انتخابیه خود، افزود: کویر منطقه نهبندان بسیار با صفا و دیدنی بوده و جزو مناطق زیبای این شهرستان به شمار می‌رود.

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کلوت‌هایی که در جاده کویری نهبندان واقع شده بر زیبایی این شهرستان افزوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه کوه‌های اطراف شهرستان نهبندان از مناطق دیدنی استان خراسان جنوبی به شمار می‌رود، تصریح کرد: این‌کوه‌ها به کوه‌های مریخی شهرت دارند که سالانه بسیاری از مردم از آنجا بازدید می‌کنند.

هاشم‌زهی، یادآور شد: در نهبندان قلعه بزرگی در فراز کوه باصفایی است که سابقه‌ای دیرینه دارد و با نام قلعه شاه دژ شهرت یافته است.

وی، با بیان اینکه قلعه شاه‌دژ مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته است، افزود: این قلعه با وجود آنکه در گودی شهر ساخته شده به جهت دفاعی بودن آن در زمان‌های گذشته، آن‌قدر مرتفع است که می‌توان به همه نقاط شهر اشراف داشت.

نماینده مردم سربیشه و نهبندان در مجلس نهم، مسجد ابوالفضل را یکی از اماکن دیدنی این شهرستان‌ خواند و ادامه داد: بر اساس خوابی که یکی از افراد روستا دیده بود مسجدی به وسیله همان فرد خیر ساخته شد که به نام مسجد حضرت ابوالفضل شهرت یافت.

هاشم‌زهی، تاکید کرد: کمتر اتفاق می‌افتد شخصی از کنار این مسجد بگذرد و برای چند ساعتی مسجد حضرت ابوالفضل را به عنوان مکانی برای عبادت انتخاب نکند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تاکید بر اینکه مکان‌های زیارتی نیز جز جاذبه‌های زیارتی شهرستان نهبندان به شمار می‌رود، تصریح کرد: مزار سیدعلی، سیدحسین و مرتضی‌علی از جمله مکان‌های زیارتی این شهرستان هستند که به نوادگان ائمه منتسب می‌شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، در مورد صنایع دستی شهرستان نهبندان و سربیشه، گفت: صنایع دستی این دو شهرستان قالی و سوغاتی آن خرمایی است که به نظر من جزو بهترین خرماهای کشور محسوب می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet