پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/09 15:04:00
سرویس بین الملل
شجاعی کیاسری:

حق وتو مانع اجماع بر سر صلح در خاورمیانه است

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه حق وتو مانع اجماع بر سر صلح در خاورمیانه است، گفت:برخی کشورهای غربی با در اختیار داشتن حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل مانع از اجماع برای برقراری صلح در جهان شده‌اند.
حق وتو مانع اجماع بر سر صلح در خاورمیانه است سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه حق وتو مانع اجماع بر سر صلح در خاورمیانه است، گفت:برخی کشورهای غربی با در اختیار داشتن حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل مانع از اجماع برای برقراری صلح در جهان شده‌اند. https://cdn.icana.ir/d/019/28885.jpg حق,وتو,مانع,اجماع,بر,سر,صلح,در,خاورمیانه,است Icana

سید رمضان شجاعی کیاسری در گفت‌وگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، درخصوص لزوم تغییر در ساختار شورای امنیت سازمان ملل، اظهار داشت: برخی کشورهای غربی با در اختیار داشتن حق وتو در شورای امنیت سازمان ملل مانع از اجماع برای برقراری صلح در جهان شده‌اند.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تغییر در ساختار شورای امنیت امری ضروری است، تصریح کرد: حق وتو شورای امنیت را فلج کرده است، زیرا کشورهای غربی از آن به عنوان ابزار قدرتمندی برای وتوی قطع نامه‌های که ضد هم پیمانان آنها صادر می شود استفاده می کنند.

 وی با تاکید براینکه شورای امنیت به ابزاری برای زورگویی‌های آمریکا تبدیل شده است، گفت: آمریکا بارها قطع نامه‌هایی که ضد رژیم صهیونیستی صادر شده است را با حق وتویی که در اختیار داشته رد کرده و مانع از احقاق حق مسلمانان فلسطین شده است.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور مجلس، تصریح کرد: برخی از کشورها امروز توانایی این را دارند که به جمع 5عضو دائم شورای امنیت بپیوندند و از این رو باید در تعداد اعضای این شورا که مسئولیت برقراری صلح و امنیت را در جهان را دارند، بازنگری اساسی شود.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با بیان اینکه از بدو تاسیس سازمان ملل و ایجاد رکن اساسی به نام شورای امنیت، چالش‌های جدی بر سر راه این شورا وجود داشته است، خاطرنشان کرد: با توجه به افزایش تعداد اعضا سازمان ملل نسبت به بدو تاسیس آن امروز باید تغییراتی اساسی در آن ایجاد شود.

شورای امنیت سازمان ملل دارای 5عضو دائم و 10 عضو غیر دائم است./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet