پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/21 10:45:03
سرویس اقتصادی
میر‌مراد‌زهی با تاکید بر اهمال دستگاه ها در انجام وظایفشان درتنظیم بازار:

مرغ یخ زده هم نتوانست جلوی پرواز قیمت هارا بگیرد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس توزیع مرغ منجمد نیز نتوانست قیمت‌ها را در بازار کاهش دهد،گفت: چند نرخی شدن مرغ در بازار نتیجه اهمال و کم کاری در وظایف دستگاه‌های نظارتی است.
مرغ یخ زده هم نتوانست جلوی پرواز قیمت هارا بگیرد عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس توزیع مرغ منجمد نیز نتوانست قیمت‌ها را در بازار کاهش دهد،گفت: چند نرخی شدن مرغ در بازار نتیجه اهمال و کم کاری در وظایف دستگاه‌های نظارتی است. https://cdn.icana.ir/d/019/22565.jpg مرغ,یخ,زده,هم,نتوانست,جلوی,پرواز,قیمت,هارا,بگیرد Icana

هدایت‌الله میر‌مراد‌زهی در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه نبود ‌نظارتی بر بازار مواد پروتئینی هر روز قیمت‌ها را افزایش داده است افزود: تا زمانی که سازمان تعزیرات حکومتی به اهمال در وظایف خود ادامه دهد باید منتظر بالا رفتن قیمت‌ها و کاهش مرغ در بازار در نتیجه احتکار از سوی سود‌جویان باشیم.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب که نرخ مرغ باید طبق قیمت مصوب در وزارت صنعت، معدن و تجارت عرضه شود تصریح کرد: در صورتی که قیمت های مصوب اجرایی نشود باید به دنبال رد‌پای دلالان و کوتاه‌ کردن دست آنان در بازار مرغ باشیم.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با انتقاد از کمبود نظارت و کنترل بر بازار گفت: چند نرخی شدن مرغ در بازار نتیجه اهمال در وظایف دستگاه‌های نظارتی است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با تأکید بر اینکه نبود هیچ‌گونه کمبود مرغی در بازار افزایش قیمت آن را در هاله‌ای از ابهام قرار داده است افزود: دلالان در شب عید سود‌ کلانی را از آشفتگی و هرج و مرج موجود در بازارمی برنند.

وی ادامه داد: مجلس نیز خواهان تنظیم بازار شب عید با تشدید نظارت‌ها از سوی مسئولان است چرا که فعالیت‌های سود‌جویان موجبات سخت شدن شرایط زندگی برای مردم را فراهم کرده است.

میرمراد‌زهی با بیان اینکه توزیع مرغ منجمد نیز نتوانست قیمت‌ها را در بازار کاهش دهد گفت: وقتی اقدامی در جهت کاهش قیمت‌ها می‌تواند مؤثر واقع شود که نظارت  شدید شود.

نماینده مردم سراوان، سیب، سوران و زابلی در مجلس با بیان این مطلب که در صورت تشدید نظارت‌ها افزایش قیمتی مردم را غافل‌گیر نخواهد کرد تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های اعلام شده در منطقه مرغ بیش از نیاز مردم در بازار موجود بوده و دلیل افزایش قیمت‌ها فعالیت‌های سود‌جویان و احتکار است.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس یادآور شد: متأسفانه برخی از محتکران خواهان برقراری گران‌فروشی برای کسب سود بیشتر در بازار هستند که در این راستا تمام تلاش خود را نیز در سایه ضعف نظارت‌ها می‌کنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet