خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/21 11:53:48
سرویس سیاسی
نمایندگان ملت: حل مشکلات معیشتی مردم اولویت است نه اهدای مدال‌های ساختگی

آقای رئیس جمهور لطفابه حال گرانی وبیکاری مردم هم کمی اشک بریزید

هر روز بر آمار بیکاران در کشور افزوده می‌شود و قیمت کالاهای اساسی در بازار افزایش پیدا می‌کند حال آنکه دغدغه رئیس‌جمهور و نزدیکان وی برگزاری مراسم‌های تبلیغاتی-انتخاباتی و اشک ریختن‌های نمایشی مقابل دوربین‌های داخلی و خارجی است اما نگرانی نمایندگان مردم در خانه ملت از جنس دیگری است که آن را دائم از تریبون مجلس اعلام می‌کنند گرچه می‌دانند در حوزه اجرا گوش شنوایی وجود ندارد.
آقای رئیس جمهور لطفابه حال گرانی وبیکاری مردم هم کمی اشک بریزید هر روز بر آمار بیکاران در کشور افزوده می‌شود و قیمت کالاهای اساسی در بازار افزایش پیدا می‌کند حال آنکه دغدغه رئیس‌جمهور و نزدیکان وی برگزاری مراسم‌های تبلیغاتی-انتخاباتی و اشک ریختن‌های نمایشی مقابل دوربین‌های داخلی و خارجی است اما نگرانی نمایندگان مردم در خانه ملت از جنس دیگری است که آن را دائم از تریبون مجلس اعلام می‌کنند گرچه می‌دانند در حوزه اجرا گوش شنوایی وجود ندارد. https://cdn.icana.ir/d/019/36259.jpg آقای,رئیس,جمهور,لطفابه,حال,گرانی,وبیکاری,مردم,هم,کمی,اشک,بریزید Icana

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، رئیس‌جمهور روز گذشته در مراسم استقبال از نوروز، نشان درجه یک فرهنگ و هنر را به اسفندیار رحیم مشایی رئیس دبیرخانه جنبش عدم تعهد اعطا کرد که این اقدام با واکنش برخی نمایندگان مجلس مواجه شد چراکه آنها معتقدند هزینه چنین مراسم‌های سیاسی از جیب ملت ایران پرداخت می‌شود؛ ملتی که هم اکنون بار سنگین گرانی‌ها را تنها به دلیل ولایتمداری و پیوندقلبی خود با نظام جمهوری اسلامی تحمل می‌کنند تا این چندماه باقی‌مانده از دولت دهم نیز به پایان برسد. مشروح مصاحبه وکلای ملت در مجلس شورای اسلامی را در ذیل می‌خوانید:

 

جریان انحرافی سوژه پرداز ضدانقلاب در تخریب ارزش‌های اسلام

 

نایب‌رئیس فراکسیون روحانیون مجلس با اشاره به سخنان مشایی در خصوص مکتب ایرانی، گفت: روزی که مشایی این صحبت‌ها را بیان کرد، تلویزیون وهابی عربستان بیشترین اهانت‌ها را به امام و انقلاب و تشیع اظهار کرد.

احمد سالک کاشانی با اشاره به سخنان اسفندیار رحیم مشایی در مراسم استقبال از نوروز،‌ گفت:  جریان انحرافی از نظر تفکر اسلامی با مشکل روبه‌رو است؛ آنها تفکر ملی‌گرایی را ترویج می‌کنند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه مشایی، رأس جریان انحرافی در کشور است، افزود: جریان انحرافی در این کشور با زیرساخت تفکر ملی‌گرایی ورود کرده است.

وی ادامه داد: وقتی مشایی مکتب ایرانی را به جای مکتب اسلام اعلام کرد، بیشترین خوراک برای تبلیغات وهابیت ضدارزش‌های انقلاب فراهم شد و وهابی‌ها از این صحبت‌ها بیشترین سوءاستفاده را کردند.

سالک کاشانی با اشاره به هجمه تبلیغاتی یک به اصطلاح کارشناس وهابی در تلویزیون عربستان پس از سخنان مشایی در بیان مکتب ایرانی، تصریح کرد: همان روزی که مشایی این صحبت را مطرح کرد، تلویزیون عربستان ابتدا گزیده‌ای از صحبت‌های او را پخش کرد و سپس با حضور یک وهابی خطرناک در برابر دوربین، تا آنجا که توانست به امام و انقلاب و تشیع توهین کرد.

نایب‌رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: این وهابی خطرناک می‌گفت مشایی وابسته به حکومت ایران است پس یعنی نظر او، ‌نظر جمهوری اسلامی است؛ بعد می‌گفت ما (سران وهابیت) از قبل گفته بودیم که مقامات ایران به دنبال اسلام نیستند، به دنبال ایرانی‌گری‌اند.

وی با تأکید بر اینکه جریان انحرافی و خصوصا مشایی با این تفکر ضربه سنگینی به مجموعه ارزش‌ها و اسلام زد، سخنان اعضای جریان انحرافی در خصوص امام زمان (ع) را یادآور شد و تصریح کرد: سخنان رئیس جمهور در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن و شعار "زنده باد بهار" نیز نشان داد که تفکر اعضای جریان انحرافی، ملی‌گرایی و باستان‌گرایی است.

نایب رئیس فراکسیون روحانیون مجلس گفت: اینها لایق این نشان نیستند؛ ما آنها را از اساس قبول نداریم چه رسد به نشان فرهنگ و هنرشان؛ و گر نه در اصل باید نشان درجه یک فرهنگ و هنر را به خرازی‌ها و همت‌ها و ... داد؛ نه کسانی که با تفکرات خود در برابر اسلام و شهادت ایستادند.

 

آقای رئیس‌جمهور اولویت حل مشکلات معیشتی مردم است نه اهدای مدال‌های ساختگی

 

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با هشدار نسبت به برخی شعار‌های شائبه‌آفرین توسط مسئولان اجرایی کشور، تصریح کرد: به نظر می‌رسد عده‌ای برای رسیدن به مقاصد انتخاباتی خود، از هیچ گونه تلاشی فروگذار نمی‌کنند و در این میان حاضرند تا ارزش‌های انقلاب و مقدسات نظام را نیز زیر سوال ببرند.

حسین سبحانی‌نیا در واکنش به اقدامات و اظهار‌نظر‌های بدعت‌آفرین مسئولان اجرایی کشور، تصریح کرد:  در شرایط کنونی درحالی که فشار مشکلات اقتصادی مردم را متحمل هزینه‌های سنگین کرده، هرگونه اقدامی که برای کشور هزینه ایجاد کند، از دیدگاه مردم امری منحط است.

نماینده مردم  نیشابور و فیروزه با تأکید بر فرمایشات رهبر معظم انقلاب در مورد لزوم ارائه گزارش مسئولان در مورد راهکار‌های مقابله و مهار گرانی، تصریح کرد: مسئولان اجرایی باید توجه کنند که اقداماتی را دامن نزنند که از برآیند آن بوی لجاجت با مردم و شائبه انحراف از مسیر اصلی انقلاب برخیزد.

وی، افزود: به نظر می‌رسد که مسئولان اجرایی با برگزاری مراسم غیر ضروری و اعطای نشان‌های ساختگی به نزدیکانشان به نتایج اقدامات خود کم توجهی می‌کنند و در این میان تنها به فکر سود و نفع گروهی خود هستند.

سبحانی‌نیا، ادامه داد: در شرایطی که کشور در جنگ اقتصادی با دشمنان است و معاندان نظام از هر گونه تهدیدی بر علیه کشور فروگذار نمی‌کنند، سخن گفتن از  سخنان که شائبه‌آفرین و وحدت شکن امری پسندیده نیست.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تأکید کرد: امروز حل مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم مطالبه جدی رهبر معظم انقلاب و مردم است و هر که از این مطالبه به حق عدول کند، در واقع با نظام به دشمنی برخواسته است.

وی همچنین در مورد برخی شعار‌های مسئولان دولتی نظیر «امام ما بهار است»، افزود: به نظر می‌رسد عده‌ای برای رسیدن به مقاصد انتخاباتی خود، از هیچ گونه تلاشی فروگذار نمی‌کنند و در این میان حاضرند تا ارزش‌های انقلاب و مقدسات نظام را نیز زیر سوال ببرند، که نباید مقابله با  چنین رویکردی مورد غفلت مردم هوشیار و همیشه در صحنه ایران قرار گیرد.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: مردم همیشه نشان داده‌اند که در راه حفظ و دفاع از آرمان‌هایشان همیشه آماده‌اند و در این میان هر آنکس که بخواهد با اعتقادات مردم بازی کند در پیشگاه ملت، محکوم  به انحطاط است.

 

اهدای نشان فرهنگ و هنر به مشایی خارج از قوانین صورت گرفته است

 

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، اعطای نشان درجه یک فرهنگ و هنر به مشایی به دلیل رابطه دوستی و فامیلی رییس جمهور با وی بوده است، گفت:‌ اقدامات اخیر رییس جمهور و تعریف و تمجیدهای وی از مشایی با هدف تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری صورت می‌گیرد.

عوض حیدرپور در مورد برگزاری برخی مراسم فرهنگی هنری غیرضروری و اهدای برخی نشان‌های درجه یک فرهنگی هنری از سوی رییس جمهور به افرادی همچون مشایی و بیان تعریف و تمجید از وی، گفت: واقعا نمی‌دانم که از نظر فرهنگی و هنری دریافت این نشان شامل حال ایشان شده است یا نه ولی با اطلاع از سوابق سایر افرادی که تاکنون این نشان را دریافت کرده‌اند باید بگویم که این اقدام جای تامل دارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: معتقد هستم رییس جمهور به دلیل رابطه دوستی و فامیلی که با مشایی داشته و از روی علاقه شخصی خود به وی این نشان را اعطا کرده است و با توجه به شرایط مندرج برای دریافت نشان درجه یک فرهنگی هنری که وجود داشته این اقدام خارج از قانون و مقررات صورت گرفته است.

نماینده مردم شهررضا در مجلس شورای اسلامی درادامه افزود: آنچه مسلم است هر چه که به زمان انتخابات ریاست جمهوری نزدیک‌ترمی‌شویم نوع فعالیت‌های مشایی نیز تغییر کرده و حضور وی در عرصه‌های مختلف با هدف سیاسی به ویژه در مجامع فرهنگی و هنری پررنگ‌تر شده و اقدامات وی برای تجلیل  از هنرمندان نیز افزایش یافته است.

 حیدرپور، یادآورشد: اقدامات اخیر رییس جمهور و تعریف و تمجیدهای وی از مشایی و اهدای این نشان نیز به منظور بهره‌برداری از جریان دولتی و برای تحقق بخشیدن به اهداف سیاسی آن‌ها  و تغییر نتیجه انتخابات ریاست جمهوری صورت می‌گیرد.

 

رییس جمهور درباره مشایی دچار اختلالات روانشناختی شده است

عضو هیئت رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه رییس جمهور درباره مشایی دچار اختلالات روانشناختی شده است، گفت: اشکالی ندارد که رییس جمهور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری به دنبال اهداف سیاسی خود، اولین و آخرین مدال فرهنگی هنری را نیز به مشایی اعطا کند. به طور قطع رییس جمهور قصد لجاجت داشته و بیان این  نوع جملات غلوآمیز او تا انتخابات ریاست جمهوری ادامه دارد.

محمد باقری در مورد اعطای نشان درجه یک فرهنگی هنری از سوی رییس جمهور به مشایی، گفت: من نمی‌دانم چه رابطه عاطفی بین رییس جمهور و مشایی است که باعث شده در پیام‌ها، نامه  های انتساب و اقدامات اخیر خود نسبت به مشایی غلو کند یا آنچنان مشایی از نظر عاطفی در وی تاثیر گذاشته است که بگوید مشایی نجات‌دهنده بشریت است و یا صاحب‌نظر است. معتقد هستم که رییس جمهور درباره مشایی دچار اختلالات روانشناختی شده است.

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: اشکالی ندارد که رییس جمهور در آستانه انتخابات ریاست جمهوری به دنبال اهداف سیاسی خود، اولین و آخرین مدال فرهنگی هنری را نیز به مشایی اعطا کند. به طور قطع رییس جمهور قصد لجاجت دارد و بیان این  نوع جملات غلوآمیز او تا انتخابات ریاست جمهوری ادامه دارد تا جایی که عرصه فرهنگ را نیز وارد سیاست می‌کند.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، تصریح کرد: متاسفانه رییس جمهور از جایگاه حقوقی خود به درستی پاسداری نکرد و برای ارتقای فرهنگ تشیع هیچ اقدام خاصی انجام نداد ولی خدارا شکر می‌کنم که مردم نسبت به دلیل این نوع رفتار رییس جمهور آگاه هستند و او نمی‌تواند با این رفتارها مردم را اغفال کند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet