پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/21 11:57:05
سرویس اجتماعی
سادات ابراهیمی تاکید کرد:

جنگل‌های کشور نیازمند تنفس

عضو هیأت رئیسه کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس، با انتقاد از روند رو به رشد فرسایش جنگل‌ها در کشور، گفت: به نظر می‌رسد وضعیت جنگل‌های کشور به آستانه بحران رسیده به طوریکه این بخش مهم از زیست بوم کشور نیاز به یک دوره تنفسی جدی دارد.
جنگل‌های کشور نیازمند تنفس عضو هیأت رئیسه کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس، با انتقاد از روند رو به رشد فرسایش جنگل‌ها در کشور، گفت: به نظر می‌رسد وضعیت جنگل‌های کشور به آستانه بحران رسیده به طوریکه این بخش مهم از زیست بوم کشور نیاز به یک دوره تنفسی جدی دارد. https://cdn.icana.ir/d/019/9057.jpg جنگل‌های,کشور,نیازمند,تنفس Icana

سیدمحمد سادات ابراهیمی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، تصریح کرد: در شرایطی که جنگل‌های کشور به دلیل روند هنجار گسیخته قطع درختان رو به نابودی است، طرح‌های غیرکارشناسی مسئولان اجرایی کشور نیز به این روند رو به رشد دامن زده است.

نماینده مردم شوشتر و گتوند در مجلس شورای اسلامی، افزود: جنگل‌های کشور میراث کهن زیست بوم در کشور بوده که نقش بی‌بدیلی در محیط‌زیست کشور دارند و بی‌توجهی مسئولان به‌ویژه مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست در مورد این مسئله قابل توجیه نیست.

وی طرح‌های کارشناسی نشده‌ای نظیر ورود دام به جنگل‌ها برای چرا ررا از جمله عواملی خواند که می‌تواند فاجعه زیست محیطی در مورد جنگل‌های کشور به بار آورد، تصریح کرد: متأسفانه مسئولان سازمان محیط زیست به تأسی از سخنان رئیس جمهور در مورد ورود دام به جنگل‌ها این  طرح را در دستور کار خود قرار داده‌اند که صدمات ناشی از این طرح در آینده‌ای نزدیک موجب از بین رفتن بخش قابل توجهی از جنگل‌های کشور خواهد شد.

این نماینده مردم با انتقاد از طرح‌های عمرانی که به عبور از دل جنگل‌ها و مراتع منجر می‌شود، تاکید کرد: بی‌توجهی مسئولان به این موضوع به شدت جنگل‌های کشور را در معرض خطر قرار داده است.

سادات ابراهیمی با اشاره به قطع هزاران درخت برای مصارف صنعتی، تصریح کرد: به نظر می‌رسد وضعیت جنگل‌های کشور به آستانه بحران رسیده، این بخش مهم از زیست بوم کشور نیاز به یک دوره تنفسی جدی دارد و در این دوره باید اجازه قطع درختان به شرکت‌های صنعتی داده نشود.

وی تأکید کرد: توقف قطع درختان جنگل‌های کشور حتی اگر به بهای واردات چوب از خارج به کشور نیز باشد، باید در دستور کار نهاد‌های متولی امر قرار گیرد زیرا درغیر این‌صورت دیگر مجالی برای بازسازی جنگل‌های کشور باقی نخواهد ماند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس شورای اسلامی، تأکید کرد: جنگل‌های علاوه بر فوایدی که  در مورد آن ها ذکر شده، مزایای دیگری نظیر جلوگیری از رانش زمین و جاری شدن سیلاب‌ها دارند که باید به نقش آن‌ها نیز توجه شود./

پایان پیام

 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet