پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/21 11:28:37
سرویس دیگر رسانه‌ها_
نکو مطرح کرد:

فروپاشی در کمین اتحادیه اروپا

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به گسترش ابعاد بحران اقتصادی در اروپا، گفت: معضلات اقتصادی در اتحادیه اروپا باعث شده تا این اتحادیه در معرض فروپاشی قرار بگیرد.
فروپاشی در کمین اتحادیه اروپا عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به گسترش ابعاد بحران اقتصادی در اروپا، گفت: معضلات اقتصادی در اتحادیه اروپا باعث شده تا این اتحادیه در معرض فروپاشی قرار بگیرد. https://cdn.icana.ir/d/019/32313.jpg فروپاشی,در,کمین,اتحادیه,اروپا Icana

به گزارش گروه دریافت خبرخبرگزاری خانه ملت؛ ابراهیم نکو عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلسبا اشاره به فراخوانی شهروندان اسپانیایی برای برگزاری 60 تظاهرات به نشانه اعتراض به افزایش نرخ بیکاری از سوی اتحادیه‌های این کشور،به مجلس نیوز (پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی)،  توضیح داد:‌ اسپانیا از جمله کشورهای ضعیف اروپایی است که بیشترین صدمه را از بروز بحران اقتصادی در اتحادیه اروپا خورده است و هر روز شاهد تظاهرات‌های مردمی در اعتراض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی و صعود نرخ بیکاری است.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بحرانی بودن وضعیت کشورهای عضو اتحادیه اروپا، یاد آور شد:‌ در بدو تشکیل اتحادیه اروپا اعضای این اتحادیه خواب‌های رنگینی برای خود می‌دیدند و تصور می‌کردند در صورت  اتحاد بین کشورهای اروپایی، ایجاد پول واحد و تشکیل پارلمان مشترک می‌توانند هم به لحاظ سیاسی و هم به لحاظ اقتصادی موفق‌ترین بلوک قدرت جهان شوند ولی اساساً این یک توهم خودساخته بود چرا که اروپا به شدت از واقعیت‌های موجود در جهان بی‌اطلاع است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی، تصریح کرد: اتحادیه اروپا به مرور زمان از حجم ابعاد اقتصادی خود کاست و بر ابعاد نظامی و امنیتی خود افزود به این معنا که به جای سروسامان دادن به مشکلات اقتصادی، در مناطق مختلف جهان از جمله در خاورمیانه دخالت نظامی کرد تا بتواند منافع استعماری گذشته خود را بازیابد.

نکو با اشاره به عدم همگونگی در اهداف کشورهای عضو اتحادیه اروپا، افزود: مسئله عمده‌ای که اتحادیه اروپا را درگیر خود کرده این است که کشورهای عضو هر کدام سنگ منافع خود را به سینه می‌زنند و بدنبال اهداف اقتصادی خاص خود به صورت انفرادی هستند و همین مسئله باعث شده تا اختلافات عمیقی در این اتحادیه رخنه کند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: قدرت گرفتن کشورهای مستقلی همچون ایران و چین و همچنین کشورهای آسیای جنوب شرقی باعث شد تا عرصه جهانی شاهد حضور قدرت‌های باشد که مستقل از غرب اقتصاد خود را به بهترین شکل پردازش کرده و سهم عمده‌ای از بازار جهانی را به خود اختصاص داده اند از این رو اتحادیه اروپا به عنوان یک قدرت اقتصادی هر روز منزوی‌تر می‌شود.

اتحادیه‌های مختلف اسپانیا طی فراخوانی از شهروندان این کشور خواستند تا به منظور نشان دادن  نارضایتی خود از افزایش روزانه نرخ بیکاری در این کشور در 60 تظاهرات شرکت کنند.
 

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet