پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1392/01/08 16:21:00
سرویس بین الملل
نکو مطرح کرد:

چین رقیب قدرتمند اتحادیه اروپا

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به گسترش ابعاد بحران اقتصادی و اجتماعی در اتحادیه اروپا، گفت:بازیگرانی همچون چین و برخی از کشورهای آسیای جنوب شرقی مثل مالزی و سنگاپور بدل به رقبای قدرتمندی برای اتحادیه اروپا شده اند.
چین رقیب قدرتمند اتحادیه اروپا عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به گسترش ابعاد بحران اقتصادی و اجتماعی در اتحادیه اروپا، گفت:بازیگرانی همچون چین و برخی از کشورهای آسیای جنوب شرقی مثل مالزی و سنگاپور بدل به رقبای قدرتمندی برای اتحادیه اروپا شده اند. https://cdn.icana.ir/d/019/21802.jpg چین,رقیب,قدرتمند,اتحادیه,اروپا Icana

ابراهیم نکو در گفتگو با خبرنگار بین‌الملل خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به تظاهرات و اعتصابات پی‌درپی شهروندان کشورهای اروپایی در اعتراض به سیاست‌های ریاضت اقتصادی و افزایش نرخ بیکاری در اروپا، توضیح داد: دولتمردان کشورهای اروپایی تصور می‌کنند که با تشکیل یک اتحادیه و ایجاد یک واحد پولی مشترک خواهند توانست به سرعت بدل به یکی از بزرگترین بازیگران اقتصادی جهان شوند.

نماینده مردم رباط کریم و بهارستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه  اتحادیه اروپا از ابتدا هم حاصل یک توهم خوش‌بینانه بود، تصریح کرد: اعضاء اتحادیه اروپا بر خلاف وعده‌هایشان مبنی بر پیگیری اهداف اقتصادی واحد در عمل منافع انفرادی خود را دنبال کردند و هر روز به حجم اختلاف سلیقه‌های کشورهای عضو در مسائل اقتصادی کلان افزوده می شود از این رو این اتحادیه محکوم به فروپاشی است.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس، افزود: جهان امروز شاهد وجود بازیگرانی است که با افزودن به توان اقتصادی خود قادربه تاثیر گذاری در معادلات اقتصادی و سیاسی جهانی هستند، بازیگرانی همچون جمهوری اسلامی ایران، چین و برخی از کشورهای آسیای جنوب شرقی مثل مالزی و سنگاپور بدل به رقبای قدرتمندی برای اتحادیه اروپا شده اند.

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، گفت: شهروندان اروپایی از اینکه پول مالیات‌هایشان صرف مداخلات نظامی دولتمردان خود در خاورمیانه می‌شود ناراضی هستند از اینرو شهرهای مختلف اروپایی هر روزه شاهد تظاهرات‌هایی در خصوص اعتراض به سیاست‌های کشورهای عضو اتحادیه اروپا است.

از آغاز بروز رکود و ورشکستگی اقتصادی در اتحادیه اروپا، شهروندان این اتحادیه نسبت به سیاست‌های دولتمردانشان دست به اعتصاب و راهپیمایی می زنند./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet