پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/23 09:02:00
سرویس اقتصادی
جلیل سرقلعه با اشاره به کاهش تورم بازار مسکن با افزایش وام نوسازی بافت‌های فرسوده:

روند احیای بافت های فرسوده کند است

عضو کمیسیون عمران مجلس افزایش تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده را موجب کاهش تورم بازار مسکن دانست و گفت: متاسفانه در سال های اخیر دولت اقدامات موثری برای نوسازی و احیای بافت های فرسوده انجام نداده و این روند به کندی صورت گرفته است.
روند احیای بافت های فرسوده کند است عضو کمیسیون عمران مجلس افزایش تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده را موجب کاهش تورم بازار مسکن دانست و گفت: متاسفانه در سال های اخیر دولت اقدامات موثری برای نوسازی و احیای بافت های فرسوده انجام نداده و این روند به کندی صورت گرفته است. https://cdn.icana.ir/d/019/27747.jpg روند,احیای,بافت,های,فرسوده,کند,است Icana

مجید جلیل سرقلعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری خانه ملت، با مثبت ارزیابی کردن افزایش 10 میلیون تومانی سقف تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده اظهار داشت: افزایش وام خرید مسکن به نوبه خود تورم زا است اما رشد میزان تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده ضمن اشتغال زایی، موجب رونق تولید مصالح ساختمانی شده و در نهایت سبب افزایش تولید مسکن در کشور می شود.

نماینده مردم لردگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به موافقت شورای پول و اعتبار با افزایش سقف تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده از 20 میلیون تومان به 30 میلیون تومان افزود:به طور قطع این رشد میزان وام انگیزه بیشتری را برای احیای بافت های فرسوده ایجاد می کند و تعداد واحدهای مسکونی به ویژه در کلان شهرها افزایش می یابد که تاثیر مثبت خود را بر کاهش تورم موجود در بازار مسکن برجا می گذارد.    

وی با بیان اینکه نوسازی بافت های فرسوده موجب تغییر در معماری شهری می شود، تصریح کرد: در حال حاضر بافت های فرسوده به معضلی در شهرها و به خصوص در کلان شهرهایی مانند تهران تبدیل شده است که در صورت بروز حوادث طبیعی مانند زلزله، امدادرسانی را با مشکلات جدی مواجه می کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد دولت در بی توجهی به نوسازی و بازسازی بافت های فرسوده در سال های اخیر گفت: متاسفانه بخش عمده ای از نقدینگی بخش مسکن به سمت تعهدات دولت در مسکن مهر سوق داده شده است و امیدواریم با افزایش تسهیلات نوسازی بافت های فرسودهاین نقیصه تا پایان دولت دهم تا حدود زیادی برطرف شود.

لازم به ذکر است به گفته معاون وزیر راه و شهرسازی سقف تسهیلات نوسازی بافت های فرسوده با 10 میلیون تومان افزایش از 20 میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان رسیده یافته است.

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet