خبرگزاری خانه ملت

پیام مقام معظم رهبری به‌ مناسبت آغاز سال ۱۳۹۹ هجری شمسی سال جهش تولید
1391/12/21 14:24:34
سرویس اجتماعی
اسفنانی با انتقاد از کاهش بودجه قوه قضائیه در لایحه 92:

بودجه دستگاه قضا به زیر یک درصد کاهش یافته است

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه در لایحه بودجه سال ۹۲ بودجه قوه قضاییه کاهش چشمگیری داشته است، گفت: در لایحه بودجه سال ۹۲ شاهد کاهش زیر یک درصدی اعتبارات قوه قضاییه هستیم.
بودجه دستگاه قضا به زیر یک درصد کاهش یافته است سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، با بیان اینکه در لایحه بودجه سال 92 بودجه قوه قضاییه کاهش چشمگیری داشته است، گفت: در لایحه بودجه سال 92 شاهد کاهش زیر یک درصدی اعتبارات قوه قضاییه هستیم. https://cdn.icana.ir/d/019/14540.jpg بودجه,دستگاه,قضا,به,زیر,یک,درصد,کاهش,یافته,است Icana

محمدعلی اسفنانی در گفت‌ وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، در مورد جلسه نوبت صبح امروز (دوشنبه 21 اسفند) کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، افزود: جلسه امروز کمیسیون با حضور مسئولان سازمان‌ها و نهادهای مختلف زیرمجموعه قوه قضاییه اعم از رئیس سازمان زندان‌ها، رئیس سازمان بازرسی کل کشور، رئیس سازمان دیه، رئیس دادگاه روحانیت، رئیس سازمان قضایی نیروهای مسلح و مسئولان  دانشگاه علوم قضایی برگزار شد.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر وچادگان در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه مهمانان مذکور به بیان نقطه‌نظرات مختلفی درباره لایحه بودجه کل کشور در حوزه قضایی و حقوقی پرداختند، ادامه داد: متاسفانه اقدامی که در بودجه سال 92 انجام گرفته این است که اعتبارات قوه قضاییه به صورت چشمگیری کاهش پیدا کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه قوه قضاییه یکی از قوای سه‌گانه حاکم بر کشور است، تصریح کرد: با وجود آنکه در سال 91 از کل بودجه کشور، حدود یک درصد به قوه قضاییه اختصاص داده شده بود، اما در لایحه بودجه سال 92 شاهد کاهش زیر یک درصدی اعتبارات قوه قضاییه هستیم.

سخنگوی کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس شورای اسلامی، گفت: طبیعتا این کاهش بودجه کار دستگاه قضا را مختل می‌کند و در حال حاضر نیز با پیشنهادات مطرح شده قرار است این مهم مورد بررسی قرار گیرد.

لازم به ذکر است، جلسه نوبت ظهر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با حضور رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک برگزار می‌شود./

پایان پیام

اخبار برگزیده
ارسال نظر
 
نام کامل :
ایمیل :
متن :
تعداد کاراکتر 0 از 4000

زنجیره خبر

آخرین اخبار
Powerd By : Tasvirnet